EaseUS Partition Master Boot Mode Operation nie reaguje

Dobry wieczór.
Postanowiłem przenieść sobie trochę pamięci z jednej partycji do drugiej za pomocą EuseUS Partition Master Free.
Chciałem przenieść ponad 100 gb z partycji D do partycji C i zacząłem “proces” przenoszenia.
Niestety, od jakiejś pół godziny jest tyle samo % i nie rusza się.
Czy gdy zrestartuję komputer w trakcie tego procesu to nic się nie stanie?
Na dysku jest wiele ważnych pilków których wolałbym nie tracić.


A może po prostu jest to długi proces?
Dziękuję z góry za każdą odpowiedź.

Pod żadnym pozorem nie wolno wyłączać komputera ani w jakikolwiek sposób przerywać tej operacji!

Stanie się - stracisz dostęp do danych na partycji (partycjach) na których wykonywana jest operacja, bez żadnej gwarancji, że je odzyskasz (a na pewno nie odzyskasz w 100%)

Co rozumiesz przez określenie “przenieść sobie trochę pamięci z jednej partycji do drugiej”? W jaki sposób to wykonujesz?
Najbezpieczniej i najbardziej prawidłowo wykonuje się to przez zmniejszenie rozmiaru jednej partycji w wyniku czego powstaje nieprzydzielone miejsce, o które powiększasz drugą partycję.

Operacje na partycjach (zwłaszcza dużych i znaczenie zapełnionych) mogą trwać nawet kilka godzin, pół godziny bez widocznego postępu jest czasami możliwe.
Czy dioda od dysku ciągle mruga?

1 polubienie

Tak, ciągle mruga, po prostu oddzieliłem 100 gb miejsca od partycji D, łącznie miałem nieprzydzielone 150 gb i dodałem je do partycji C.
Jednak po tym pół godziny coś się ruszyło i co jakieś 10 minut przybywa procent.
Najwyżej zostawię włączony komputer na noc, skoro nie wolno przerywać tej operacji.
Dziękuję za odpowiedź.

Rozsądna i jedyna możliwa w tym przypadku decyzja.

1 polubienie

Okej, dziękuję bardzo za pomoc.

Moving data - czyli przenoszenie danych - 21% wsjo OK