EASEUS Partition Master - nie da się stworzyć partycji

Witam,

chciałem podzielić sobie dysk na partycję, bo mój laptop fabrycznie ma jedną partycję 1TB. Ściągnąłem program EASEUS Partition Master, klikam na partycję C i wybieram Resize/Move partition, zmieniam rozmiar partycji - wszystko ok. Wydziela mi wolne miejsce i jest problem… Klikam PPM na tym nieprzydzielonym obszarze i mam tylko “View properties” a powinno być więcej opcji, przede wszystkim “Create” na której zależy mi najbardziej. W czym jest problem? Mam Windows 8.

Cześć

Wklej zdjęcie przedstawiające układ partycji na dysku. Dysk jest zainicjowany jako mbr czy gpt?

Utwórz partycję w Zarządzaniu dyskami (narzędzie Windowsa).

Dysk jako gpt.

zrzutekranu1q.png

Uploaded with ImageShack.us

Nieprzydzielonej pamięci masz 711KB to chyba trochę za mało żeby utworzyć partycję.

To jest stan przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian przez program… Stan fabryczny można powiedzieć. Także sorry kolego ale Ci nie wyszło:)

Tu jest screen po wydzieleniu wolnego obszaru z C, który chcę podzielić na partycje:

zrzutekranu2ph.png

Nie wykonałeś jeszcze operacji zmniejszania partycji (Pending Operations), musisz kliknąć Apply.

Trzeba pamiętać, że operację należy zatwierdzić “Apply”, jak wyżej podaje @falcon89, a czego przed chwilą nie doczytałem

i powieliłem radę, przepraszam.

Dobra, działa. Dzięki!

Nie robiłem tak, bo w żadnej instrukcji, które znalazłem nie było tego.

Temat do zamknięcia.

Skomentowałem to co widzę na obrazku, a że taki screen zamieściłeś to chyba Tobie nie wyszło a nie mnie:)

Zresztą już wiesz co robić Easeus ma tak odkąd pamiętam że zmian dokonuje dopiero po kliknięciu"apply"