Easy IDE na USB 2.0 - problem

Witam i odrazu do rzeczy. Mam stary dysk z dawnego PC i chciałbym odzyskać z niego dane, po co mi cała obudowa skoro mam go raz podłączyć do laptopa. Kupilem zwykły kabel, ale taki troche nie zwykly bo z jednej strony IDE a z drugiej USB. Podłączyłem, Vista wykryla nowy sprzęt i zainstalowała poprawnie. Szukalem nowego dysku ale go niema. Próbowalem samemu zainstalować z płyty sterownik ale okazuje się że niedziała on pod Vistą. W necie sprawdzałem i kilka razy napisane było że vista sama rozpoznaje go i instaluje. U mnie sprawdzałeem w menager urzadzen i widze ze niejest poprawdnie zainstalowana, choć pokazuje że oki to powinnien pod inna nazwa, tak przynajmnej mówi manula na CD-ROM z kablem.

Czy jaki pomysł ktoś ma na To ?? z góry dziękuje

PS przepraszam za pisownie. :slight_smile:

Osobiście spotkałem się z tym problemem wiele razy Pierwsze to ustawić Dysk na MASTER, Następnie odłączyć od laptopa wszystkie inne urządzenia korzystające z portów USB podłączyć dysk twardy sprawdzić w Menedżerze urządzeń czy on tam jest wykryty czy tez jest tam znak zapytania Gdy podłączasz do komputera stacjonarnego podłączaj z tyłu komputera bezpośrednio do portu USB długość przewodu ma znaczenie.

A jak tam zasilanie dysku ATA ?

zasilanie jest oczywiscie z dołaczonego zasilacza, nie z USB. A szukać to już się troche naszukałem i dlatego zwracam się do Was o pomoc, może ktoś już miał. widzę że ktoś to robił. Ale u mnie właśnie taki problem że nieinstaluje się tak jak w manulu jest pokazane a jako zwykle urządzenie USB, takie coś jak pendrive ale niewidać go wśród innych dysków.

W dniu 16.06.2008 , o godzinie 0:02 został dopisany post przez johnyby

dekanet, dzieki za rady, zrobiłem jak radziłeś i działa. To ważne aby niepatrzeć na to co piszą na opakowaniach kabli i ustawić zworke na master i odłączyć reszte urzadzeń z USB. Kurcze jak miło po kilku latach odkurzyć stary dysk, stare wspomnienia. kurcze jak miło znowu posłuchać hitów zbieranych latami,

Dzięki dekanet :slight_smile:

Proszę bardzo Cieszę się ze Ci się udało :slight_smile: