eBay -wystawianie, sprzedaż za granicę, płatności, kupowanie

Witam wszystkich!

Mam już dość spore doświadczenie w sprzedaży na allegro, jednak chciałbym zacząć sprzedawać na eBay’u. Szukam jakiejś doświadczonej, kompetentnej osoby, która wyjaśniłaby mi wszystko dokładnie co i jak. Głównie interesuje mnie jak zacząć, czyli:

  • Jak sprzedawać za granicę (jak z opisem etc) - głównie o to chodzi, że jak sprzedaję przedmioty, to opisuję je dokładnie z wszystkimi wadami etc., ale nie chcę za bardzo przyjmować zwrotów

  • Jak otrzymać płatność po sprzedaży (bodajże nie dostaje się przelewem na konto bankowe, tylko przez PayPal, jak to wygląda)

  • Czym najlepiej wysyłać za granicę (Pocztex?)

  • Jak kupować zza granicy (jak płacić etc).

  • Jakieś zasady panujące na eBay (nie chodzi mi o regulamin, tylko o to, czy np. wymagany jest po zakupie kontakt ze sprzedającym i tego typu)

Prosiłbym o dość dokładne opisy - jestem zielony w temacie eBay’a :slight_smile:

Pozdrawiam

Do PayPala możesz mieć przypisany rachunek bankowy lub kartę płatniczą (nie musi być kredytowa). Płatność wpływa na konto PayPal, od razu z potrąceniem prowizji jaką pobiera PayPal za korzystanie z ich usług. Środki zgromadzone w PayPalu możesz przesłać na wcześniej wskazany rachunek lub trzymać je tam do następnych transakcji.

Sporadycznie widziałem też opcję przelew+ - pieniądze idą wtedy normalnym przelewem na podane konto. Tą opcję spotkałem tylko na kilku niemieckich aukcjach, większość sprzedających korzysta z usług PayPal - szybciej i prościej oraz z ichniejszym systemem ochrony co nie obejmuje wcześniej wspomnianych przelewów.

Może być to zwykła poczta, albo usługi kurierskie, wszystko zależy jakie opcje udostępnisz dla kupujących i to oni będą wybierać formę przesyłki. Niestety przesyłka kurierska zagraniczna jest dość droga.

Praktycznie wszystkie płatności finalizujesz za pomocą PayPal. Dodatkowo dostajesz system ochrony na 45 dni od daty zakupu. W przypadku kiedy towar nie dotrze lub będzie niezgodny z opisem PayPal zwraca poniesione koszty. Niby ten system wprowadzony jest też na allegro, ale moich doświadczeniach bardziej sprawny jest on właśnie na eBay - nie trzeba na siłę udowadniać, że się nie jest wielbłądem :slight_smile:

W przypadku zakupu przedmiotów gdzie masz kilka opcji do wyboru po zakupie, przy procedurze płatności wpisujesz informację dla sprzedającego jaki dokładnie przedmiot Cie interesuje. Czasami też jak wysyłka się przedłuża, a okres ochronny zaczyna sie kończyć wtedy zaczynam kontaktować się ze sprzedającym z informacją, że towar do mnie nadal nie dotarł. Często efektem tego jest albo zwrot pieniędzy, albo ponowna wysyłka przedmiotu.

Kupując jakieś droższe przedmioty z poza UE należy pamiętać, że mogą one zostać zatrzymane do oclenia i wtedy masz jeszcze wygenerowane dodatkowe koszty, które już płacisz u nas w kraju. Do tej pory nie miałem jeszcze konieczności tłumaczenia się przed urzędem celnym za to co ściągam od ryżojadów, ale raz zamówione części do lapa ze stanów wylądowały na cle i wtedy musiałem wysyłać potwierdzenia zakupu i płatności koledze, aby mógł je spokojnie odebrać i udokumentować, że nie podlegają ocleniu.

Mam nadzieję, że taki opis na szybko się przyda, a jak by były jakieś dodatkowe pytania z chęcią pomogę.

a jak wygląda sprawa ze sprzedażą militariów za granicę? widzę, że na ebayu pełno tego leży…

Mi ebay, allegro oraz stronę i pozycjonowanie prowadzi firma marketingowa, solidnie i starannie, z każdym kolejnym miesiącem zamówień przybywa :smiley: co mnie bardzo cieszy, agencja z polecenia gdyż mojemy znajomemu parę lat temu robili strone www oraz teraz prowadzą pozycjonowanie. Moje allegro oraz ebay prowadzą prawie rok czasu i jestem bardzo zadowolony tak więc również moge polecić z czystym sumieniem. https://e-prom.com.pl/obsluga-ebay/