Ebooki o programowaniu a kindle

Witam, zaczynam naukę programowania, książki są bardzo drogę i pomyślałem ze mógłbym obniżyć ich cenę kupując je w formie ebooków, po dokupieniu kindla miałbym fajny sposób na rozwiazanie problemu “czytania z monitora”. Pytanie, czy ksiazki IT gdzie jest kod zrodlowy podany, lub np ksiazki o obsludze sieci, systemow itd gdzie sa wyszczegolnione komendy jest dobrze widoczny na czytnikach ebook ? Prosilbym o podzielenie sie uwagami osob ktore widzialy jak to dziala lub ktore maja kindla i same uzywaja.

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Wprawdzie nie zajmuję się programowaniem ani nie mam akurat Kindle ale jeżeli będzie to dla Ciebie pomocne to tu masz jak taka przykładowa książka w formacie epub  ( tu akurat Robin Nixon - “Learning PHP, MySQL, JavaScript, CSS & HTML5” http://www.amazon.com/Learning-MySQL-JavaScript-HTML5-Step/dp/1491949465 ) wygląda na czytniku Kobo Touch - są to skany bo nie mam złamanego czytnika i nie mogę łatwo robić na nim zrzutów ekranu. Rozmycie tekstu jest wynikiem niedoskonałości mojego skanera w rzeczywistości litery są ostre i w praktycznie takie same jak w normalnej książce.

http://i.imgur.com/k1An12R.jpg

http://i.imgur.com/4Tgee08.jpg

Jak najbardziej kod jest widoczny i wyraźny. Używam zarówno Kindle jak i Nook Touch (do pdfów) i nigdy nie miałem problemów z czytaniem na nich książek technicznych. 

 

Z mojej perspektywy zupełnie odwrotnie. Próbowałem czytać na Nooku pierwszej generacji i Kundlu Paperwhite (też pierwszej). Malutki tekst i kiepskie przybliżanie PDF-ów.

PDF =/= ebook :wink: Jak ebooki to tylko .mobi albo .epub. Co do pdfów to tylko na czytnikach które mają jego porządną obsługę w standardzie (Nook Touch radził sobie z każdym. czasami było złe formatowanie, ale było to czytelne. Sporo ebook-readerów opartych na androidzie też by się pewno nadawała)