ECDL - czy warto go mieć?

Witam !

Mam 17 lat i od dłuższego czasu przymierzam się do ECDL. Warto go zdać ? Czy może iść na ECDL-A ? ( Advanced ) .

Jaki jest cennik za wszystkie moduły ? Może ktoś go już zdawał ?

Piotruś17 , moim zdaniem warto, każdy certyfikat jest potrzebny, podnosi Ci rangę jak będziesz dawał CV do pracy.

Polecam jeszcze zrobic inne certyfikaty.

http://www.ecdl.com.pl/

Masz tu do wyboru jaki certyfikaty, ciebie interesuje chyba sam ECDL, klikasz i po lewej stronie masz opłaty.

aha dzięki

Ja też sie do niego przymierzam :wink: Ale nie znalazłem odpowiedzi na jedno z moich pytań. Czy tam są jakieś ograniczenia wiekowe ? :slight_smile:

z tego co wiem to jest od 8 do 70 lat

MrPigmej , podałem stronę, nie łaska było wejść i poczytać trochę ?

jaki jest koszt egzaminu w razie gdy się nie zda za pierwszym razem??

bo mam zle przeczucia… :frowning:

Właściwie to nie wiem czy ECDL może się kiedykolwiek przydać. Na pewno jeżeli chce się wybrać zawód informatyka/lub pokrewny to nie ma sensu, dlatego że takie rzeczy, nawet jak w Advanced to powinno się mieć w małym palcu :stuck_out_tongue: Według mnie ECDL może być przydatny raczej dla starczych osób, które chcą np. zatrudnić się w funkcji księgowego/księgowej itp.

Ja zdawałem tylko dlatego że w szkole było za darmo, inaczej bym sobie nie zawracał głowy czymś takim.

Więc również polecam się spytać w szkole czy czasami nie dofinansują Ci takiego certyfikatu, z tego co wiem to są na to pieniądze z UE, a jak nie to z gmin itd.

a dokładnie jak to się zdaje ? :slight_smile:

mam jeszcze jedno pytanie. czy wszystkie informacje ktore sa do egzaminu potrzebne znajduja sie w ksiazkach? czy trzeba jeszcze z jakis innych zrodel korzystac :?: :?: :?:

Chodzi o te książki od ECDL? Tak, bez problemu możesz się nauczyć wykorzystując tylko te książki.

laki000 , trzeba się skontaktować z jednym z egzaminatorów i ustalić termin i miejsce zdawanie egzaminu. U mnie było tak, że egzaminator przyjechał do szkoły, jednak jeżeli zdajesz sam to raczej będziesz musiał gdzieś pojechać :wink:

Dodam jeszcze że od czasu kiedy ja pisałem mogło się coś zmienić, więc najlepiej upewnić się i poczytać na stronie ECDL’a.

ECDL to strata czasu i pieniędzy… już lepiej za te pieniądze przygotować się na Microsoft Certified Professional (MCP) dla pracodawcy lepiej brzmi…

Podobno na egzaminach ECDL nic się nie robi wystarczy zapłacić lub dobrze zagadać i po sprawie… Poza tym głupia nazwa European Computer Driving Licence jak dla 5 latka…

dobrze wiedzieć ze sama ksiazka wystarczy. jutro mam egzamin i troche sie boje ze nie dam rady.

a co do opini ze ecdl to strata kasy to musze przyznac ze gdyby nie to ze w mojej szkole jest to sponsorowane to chyba sama bym sie nie zglosila.

ECDl zwalnia z zajęć TI na studiach i daje Ci punkty na wybrane kierunki, ja sama mam już 3 moduły;];]

Można od razu zdawać egzaminy?