ECDL moduł 5- Access 2007

(Djinks) #1

A więc tak mam zamiar zrobić 5 moduł ECDL (jakby ktoś nie wiedział co to jest to na http://www.ecdl.com.pl jest opisane) czyli bazy danych i nie wiem jak się do niego przygotować ponieważ wszystkie inne już zdałem a ten 5 jest wg mnie najtrudniejszy :? A zajecia przygotogujące u nas w szkole były prowadzone na Access 2003 ale egzamin będę musiał napisać na Access 2007 który niestety się od niego różni :stuck_out_tongue: I moja prośba czy mógłby mi ktoś dać jakiś poradnik do Accessa 2007 gdyż troche go nie łapie :? Albo jakiś egzamin przygotowujący ECDL do 5 modułu z góry dziękuję :stuck_out_tongue:

ps. nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat więc dałem tu jakby coś to proszę o przeniesienie :wink:

(Kolmar) #2

http://office.microsoft.com/pl-pl/acces … 0570041045

(Djinks) #3

Znaczy ten kurs Accessa 2007 na stronie Microsoftu jest taki … średni. Bardziej zależało by mi na czymś że w praktyce miałbym zrobić jakąś bazę danych albo edytować to wtedy wiedział bym co i jak a wszystko nauczyłbym się w praktyce :stuck_out_tongue:

(Kolmar) #4

To w takim razie szukaj na portalach studenckich i stronach wykładowców.

(Michnt) #5

Tu masz testy do modułów Ecdl (tworzone najczęściej przez egzaminatorów ECDL):

http://www.g4.net.pl/main/wpis.php?id_g=69&id=154

http://www.aq.edu.pl/testy_ecdl.html

http://ecdl.wsei.edu.pl/?przykladowe-testy,26

http://www.ecdlcad.pl/Download/M5_as.pdf

Poczytaj tę książkę o Bazach danych pod redakcją Mirosławy Kopertowskiej z materiałów dodatkowych, które zapewne otrzymałeś.

Przeanalizuj sobie Syllabus’a z mod. 5 (http://www.kde.edu.pl/ftp/syllabus_ECDL.pdf) - większość testów opiera się na tym zbiorze.

“Pobaw się” w Office Access 2007. :wink:

(JNJN) #6

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

(Djinks) #7

Ok część testów już rozwiązywałem z tych co podałeś michnt ale zrobie inne i “pobawię” się jeszcze trochę :stuck_out_tongue: