Echo/pogłos w słuchawkach

Witam, mam problem ze słuchawkami Tracer TRS-SL 909MW, które ostatnio kupiłem, bądź kartą dźwiękową i jej ustawieniami, ciężko mi jest powiedzieć. Otóż po ich podłączeniu mam straszne echo, pogłos, ciężko mi to nawet nazwać, jest też jakby mocniejszy, dudniący bas, który bardzo przeszkadza. Dałoby się to znieść na co dzień, ale od czasu do czasu lubię sobie w coś zagrać i ogólnie jest to kompletnie niemożliwe, gdyż np. nie wiem kto skąd idzie, np. w FPS-ach - myślę, że wiadomo o co chodzi. Mam zwykłego zintegrowanego realteka hd audio i zainstalowane najnowsze stery…

Ciekawostką jest, że kiedyś kupiłem słuchawki Creative Fatality i wtedy miałem identyczne echo - jednak myślałem, że jest to po prostu wina zbyt słabej integry. Teraz słuchawki za 40zł mają ten sam problem. To co ważne, wcześniejsze słuchawki, które się niestety zepsuły, również Tracera, działały bezproblemowo, nie było tego echa; nic również nie mieszałem w ustawieniach karty itd. Proszę o jak najszybsza pomoc.

Hej,

By sprawdzić, co powoduje problem najlepiej podłącz słuchawki do innego źródła dźwięku - do mp3’ki, wieży, radia, czegokolwiek. Jeśli będą działać poprawnie, to wina albo leży po stronie karty, albo w podłączeniu słuchawek do samej karty.

:arrow: Sprawdź czy podłączając słuchawki do karty jack wchodzi do portu cały czy też kawałek odstaje. W tym ostatnim przypadku czasami powstaje straszny Surround - i może właśnie o tym efekcie piszesz…

Pozdrawiam,

Dimatheus

witam,

mimo wszystko sprawdź czy w ustawieniach menadżera audio nie został włączony jakiś efekt dźwiękowy, wklej zrzuty ekranu z tego menadżera.

pozdr

Włącz tłumienie zakłóceń i usuwanie echa akustycznego w managerze ustawień karty. Jeżeli masz Vistę lub 7 przejdź do właściwości dźwięku z panelu sterowania, nagrywanie, mikrofon i druga zakładka, nasłuchiwanie, odznacz pole Nasłuchuj tego urządzenia.

Hej,

Wspomniane opcje dotyczą nagrywania dźwięku, a problem pojawia się przy jego odtwarzaniu… Ale idąc tą ścieżką można zapytać:

:arrow: Czy po odłączeniu mikrofonu od karty dźwiękowej efekt nadal występuje??

Pozdrawiam,

Dimatheus