Eclipse C++ na Linux Mint - Launch failed. Binary to found

Witam. Niedawno zainstalowałem sobie Linux Mint i pobrałem nań paczkę z Eclipse C++. Program uruchamia się normalnie, natomiast przy próbie kompilacji pojawia się komunikat:

Launch failed. Binary to found.

Szukałem po wątkach na stackoverflow i na ile rozumiem po angielsku, najprawdopodobniej chodzi o to, że Eclipse C++ nie posiada, albo nie może znaleźć domyślnego kompilatora. No więc wydawało mi się logiczne, wskazać jakoś ścieżkę do g++, tyle że to dalej nie działa, albo coś źle robię. Czy ktoś miał podobny problem albo po prostu wie jak to naprawić? Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.

W jaki sposób instalowałeś to Eclipse?

Chyba nie instalowałem. Stąd pobrałem plik linux 64-bit https://www.eclipse.org/downloads/packages/release/2018-12/r/eclipse-ide-cc-developers rozpakowałem i działa. Tzn. nie działa. Uruchamia się normalnie i wszystko gra, do momentu gdy nacisnę “run”.

Zainstaluj z repozytorium jak bozia przykazała

sudo apt install eclipse

Jak instalujesz ręcznie to sam musisz zadbać o wszystkie zależności czego pewnie nie zrobiłeś, bo kto by czytał pliki readme czy inne instrukcje…

Ok, tylko chyba to z repozytorium jest tylko do Javy?

W repo masz różne rozszerzenia, obsługa c++ też powinna być, ale czy nie lepiej do C wybrać kdevelop czy code::block?

Nie wiem, miałem trzy porównania. Geany, które moim zdaniem jest strasznym badziewiem, dev C++ chyba w ogóle nie jest dostępny na Linuxa i Eclipse, które przynajmniej do Javy sprawdzało się bardzo dobrze. O tych wymienionych przez Ciebie chyba tylko słyszałem.

Oba wymienione masz w repo. Nie zaszkodzi przetestować.

OK. Nie trzeba było szukać na StakOłverflołach i w dokumentacjach (z resztą ciekawe czy dla Ciebie plik readme z Eclipse byłoby łatwą lekturą :wink: ). Było trzeba wpisać w YouTube:

launch failed binary not found

i wyskoczyło mi to: https://www.youtube.com/watch?v=LM3wD7UN3nA&t=220s no i działa. :smiley: A co do tej wtyczki z C++ do Eclipse znajdującego się w repozytorium to oczywiście da się to zrobić, tyle że jeżeli problem występował na początku, to pozostanie zarówno przy instalacji z repozytorium jak i rozpakowując Eclipse z paczki bez instalacji. Przynajmniej w moim przypadku. Tak czy inaczej, dzięki za pomoc, pozdrawiam! :slight_smile: