Eclipse C++ Portable

https://www.eclipse.org/downloads/packages/eclipse-ide-cc-developers/oxygen3a

A z innych ide c++ jakie byście polecali?
Powinien być kompletnie darmowy a nawet lepiej żeby był otwaroźródłowy
Oraz co najważniejsze łatwo konfigurowalny

Mi nic do głowy nie przychodzi. VS Code od razu może uprzedzę (bo na pewno padnie) jest ciężki do ogarnięcia jak chodzi o działanie portable. Wręcz wielu rzeczy się nie zrobi bo usilnie ustawienia zapisuje w dokumentach użytkownika systemowego.

Code Blocks jest darmowy i otwarto źródłowy, ale według mnie jest kiepski. Poziom skomplikowania jak chodzi o konfigurację taki sam jak Eclipse.

Sublime Text 3 w pewnym sensie jest darmowy, ale kod zamknięty no i podobno trudny w konfiguracji. Generalnie trzeba się z nim zapoznać, żeby wykorzystać jego możliwości.

VIM podobniej ka ST3.

Biorąc pod uwagę, że nie możesz ogarnąć mingw i gcc żeby razem współpracowały to tym bardziej nie ogarniesz ST3 czy VIMa.

Spróbuję w domu na komputerze zainstalować MinGW a potem po prostu chamsko przekopiować go, może podziała.

No i to jest Twój problem, instalujesz aplikacje zamiast pobierać w wersji portable. Wiesz, ze takie działanie rzadko kiedy się udaje? Właściwie to tylko w tedy gdy aplikacja nie wymaga instalacji, ale jest do nie instalator tylko ze względu na przyzwyczajenia użytkownika.

1 polubienie

A co może MinGW tworzyć w rejestrze albo zmieniać w systemowych lokalizacjach(oprócz PATH)?
Zdaje mi się że to właśnie jeden z tych programów co nie potrzebują instalatora ale mimo to jest.

Nie wiem, nie sprawdzałem, po prostu użyłem wersji portable która była razem z gitem. No ale ja to ja, nie lubię utrudniać sobie życia, więc jak najbardziej możesz próbować :wink: .

Też nie lubię utrudniać sobie życia, jak już pisałem jakby mi ta wersja działała to nie szukałbym innej.

W końcu działa.
Zainstalowałem MinGW na komputerze z prawami administratora a potem spakowałem to i wkleiłem do komputera bez uprawnień. Za pomocą skryptu bat dodającego do PATH ścieżkę uruchomienia eclipse uruchomił się i działał poprawnie.
Dzięki Fizyda i MeHowG za wskazówki.