Eclipse C++ Portable

Witam, mam problem z używaniem Eclipse C++ ponieważ nie mogę znaleźć w miarę prostego kompilatora (raczej Cross GCC) który działałby zarówno na linuxie(może być z instalacją) i windowsie 10(musi być przenośny ponieważ nie mam uprawnień do instalacji)

Code::Blocks nonadmin albo nosetup? Z kompilatorem wersja mingw-nosetup?

http://www.codeblocks.org/downloads/binaries
http://wiki.codeblocks.org/index.php/Code::Blocks_and_Cross_Compilers

Robię projekt w grupie na git i wszyscy korzystają z Eclipse więc nie mogę skorzystać z innego IDE

Synchronizują Eclipsa bezpośrednio z gitem? Nie korzystacie z konsoli Gita lub innej aplikacji?

Ja będe korzystał z git bash, jak inni to nie wiem ale wątpię żeby robili inaczej

MinGW GCC compiler + odpowiednia konfiguracja https://stackoverflow.com/questions/38230274/portable-eclipse-c-c-configuration-for-c-compiler-without-computer-installt

Bo rozumiem, że na Win musisz mieć wszystko portable, przez uprawnienia.

A gdzie w ogóle pobrać mingw?
https://sourceforge.net/projects/mingw/files/
Znalazłem to ale jest tam od groma plików a na innych stronach widzę tylko instalkę albo odwołania do innych programów

https://sourceforge.net/projects/mingw/files/MinGW/Base/gcc/Version6/gcc-6.3.0/

Wydaje mi się, że ta gcc-c+±6.3.0-1-mingw32-bin.tar ale nie mam pewności 100%

https://sourceforge.net/projects/mingw/files/MinGW/Base/gcc/Version6/gcc-6.3.0/gcc-c%2B%2B-6.3.0-1-mingw32-bin.tar.xz/download

Rozpakujesz 7-zipem

A że tak zapytam, nie próbowałeś zapytać administratora o instalację? Zamiast się męczyć z tym?

Pytałem się i nie można nic instalować. Do programów z otwartą i darmową licencją nic nie ma jeżeli się tego nie instaluje.

Pobrałem wszystkie pliki które miały powyżej 10000 pobrań i rozpakowałem je do jednego folderu, potem z twojego linka zrobiłem plik bat.

Uruchamia mi się Eclipse i nawet da się utworzyć projekt z MinGW ale w czasie budowania pisze żę skończyło się

12:09:05 **** Incremental Build of configuration Release for project Projekt ****
Info: Internal Builder is used for build
g++ -O3 -Wall -c -fmessage-length=0 -o “src\Projekt.o” “…\src\Projekt.cpp”
12:09:05 Build Finished (took 89ms)

a gdy próbuję to uruchomić to wyskakuje

Binary not found

Jak widzę mimo że buduje/kompiluje to na iostream zgłasza "Unresolved inclusion: " a na using namespace std “Symbol ‘std’ could not be resolved”

Pierwsza rzecz nad jaką warto byłoby się zastanowić to IDE.

Co z tego, że wszyscy go używają. Ważniejsze jest czy są jakiekolwiek powody dla których nie możesz użyć innego edytora. Ja nie rozumiem ludzi którzy sami decydują się na Eclipse, ledwo przeżyłem to, że musiałem go używać na studiach. Jedyny powód jaki zaobserwowałem czemu ludzie go używają to właśnie tylko dlatego, że na etapie edukacji im go pokazano i tak się do jednej rzeczy ograniczyli, niczego lepszego nigdy nie próbując.

Druga rzecz nad którą trzeba pomyśleć to to, czy potrzebujesz na każdym komputerze kompilować kod. Być może wystarczy czy tylko linter w większości przypadków.

Dobrze rozumiem, że pobrałeś wszystkie wersje mingw które miały powyżej 10k pobrań? No to nie dziwie się, że coś Ci nie zadziałało.

Pewnie źle skonfigurowałeś kompilator i Eclipsa z powodów napisanych wyżej.

1 polubienie

IDE używam ponieważ mam go na studiach i wszystkie osoby z mojego projektu go używają więc po co mieszać?

Pobrałem komponenty MinGW bo z tego co widziałem to aby pobrać całe to trzeba zainstalować go, sprawdź sam na sourceforge

Spytam więc inaczej, co się stanie jeśli zamiast Eclipse będziesz używał czegoś innego? Jeśli nic to może warto jednak użyć do C++ czegoś lepszego niż javovy edytor?

@Fizyda ma rację. Równie dobrze można skorzystać z innego środowiska. Eclipse nie jest prosty w konfiguracji, jeśli musisz obejść jakieś zabezpieczenia lub inne przeszkody.

MinGW masz dostarczone razem z Gitem i nie masz się o co martwić, do tego wszystkie potrzebujesz jeszcze tylko kompilator gcc. Gdy masz już wszystko z poziomu konsoli powinieneś móc już skompilować kod.
Jeśli chcesz dodatkowo zintegrować to z IDE (jakimkolwiek) to będziesz musiał uruchamiać je przez plik bat który odpowiednio je skonfiguruje przy pomocy parametrów startowych lub zmodyfikuje odpowiednio ścieżkę systemową PATH.

Przeczytaj sobie ten wpis


Aby osiągnąć to co chcesz musisz zrobić analogicznie to co ja tylko z gcc. Dodam, że w ten sam sposób zrobiłem sobie portable profile użytkownika dla thunderbirda i firefoxa. Były one zainstalowane na komputerze, ale przy pomocy odpowiednie pliku bat uruchamiałem je z moimi profilami, które były na pendrive.

set PATH=%PATH%;C:\Users\re\Downloads\Programy\Git\mingw6
set PATH=%PATH%;C:\Users\re\Downloads\Programy\JDK10
C:\Users\re\Downloads\Programy\Eclipse\Eclipse\eclipse.exe

Mam zainstalowaną javę 32 bitową, git 64bitowy a w nim też 64 bitowy minGW i Eclipse teraz też 64. Pobrałem OpenJDK i nie mogę nadpisać ustawień systemowych by szukał Eclipse plików w folderze JDK10 w którym jest 64 bitowa java. Wiem że skrypt jest zły tylko, że z twojego niezbyt mogę się doczytać bo póki co operuję na stałych lokalizacjach (gdy będę to przenosił zerknę na to ale chcę żeby teraz po prostu działało)

Java powinna być 64bit w zgodzie z resztą aplikacji.

Jeśli używam z Eclipse 64bit to z nim mam JDK 64bit

No właśnie mam 64bitową pobraną tutaj C:\Users\re\Downloads\Programy\JDK10 ale zainstalowaną mam 32bitową i chciałbym ją zasłonić

Ma to sens, chcesz pisać w C++ więc męczysz się z konfiguracją Javy. Ma to tyle samo sensu co używanie Eclipse do czegoś innego niż Java.

1 polubienie

Z javą sobie poradziłem ale znowu jak przełączyłem ścieżkę na mingw64 w folderze gita to przestał wyświetlać mingw na liście dostępnych kompilatorów

Jaką wersje Eclipsa w ogóle probujesz skonfigurować?