Eclipse i autouzupełnianie

Czy jest możliwość by ustawić w Eclipse autouzupełnianie tak jak to jest w phpDesigner z auto uzupełnianiem dla php? Bo w phpDesigner mam taką możliwość że jak wpisze np.“my”, “$” to od razu rozwija mi się lista z uzupełnieniem danej zmiennej, funkcji(nawet samo słowo function można wybrać) czy też klasy. To jest po prostu sama wygoda i szybkość pisania kodu bo w eclipse to mam tylko po kropce takie podpowiadanie a zależy mi na takim podpowiadaniu jak w phpDesigner. Do eclipse nic nie mam tylko nie bawiłem się tam w konfiguracji i zaczynam dopiero zabawę z nim.

Ctrl+spacja powinno włączyć listę podpowiedzi do słowa, które właśnie piszesz, ale nie wiem jak dobrze to działa dla php.

oczywiście że jest taka możliwość, to podstawowa funkcja większości IDE

musisz doinstalować plugin php PDT

Help -> Install new software

następnie dodać nowe repozytorium http://download.eclipse.org/releases/indigo/

Rozwinąć menu “programing languages” i wybrać do zainstalowania PHP Development Tools (PDT)

inne repozytorium będzie dla eclipse helios, to poszukaj w google

ewentualnie możesz pobrać gotowy eclipse z już zainstalowanym wsparciem dla php

Mogą być problemy z najnowszym PDT, wtedy u mnie pomagało usuniecie z katalogu domowego całego folderu “.eclipse” a po tym ponowne uruchomienie i wszystko działa jak należy, w tej chwili mam w eclipsie wsparcie pod jave, php, clojure, pythona jednoczesnie

aha thx w eclipse raczej nie chodzi mi o php tylko jave bo mam zamiar bawić się z androidem więc na wstęp będzie hello world a potem jakieś dalej proste programiki i na koniec coś extra :stuck_out_tongue: