Eclipse i autouzupełnianie

(olszam) #1

Czy jest możliwość by ustawić w Eclipse autouzupełnianie tak jak to jest w phpDesigner z auto uzupełnianiem dla php? Bo w phpDesigner mam taką możliwość że jak wpisze np."my", "$" to od razu rozwija mi się lista z uzupełnieniem danej zmiennej, funkcji(nawet samo słowo function można wybrać) czy też klasy. To jest po prostu sama wygoda i szybkość pisania kodu bo w eclipse to mam tylko po kropce takie podpowiadanie a zależy mi na takim podpowiadaniu jak w phpDesigner. Do eclipse nic nie mam tylko nie bawiłem się tam w konfiguracji i zaczynam dopiero zabawę z nim.

(Grzegorz Olszewski) #2

Ctrl+spacja powinno włączyć listę podpowiedzi do słowa, które właśnie piszesz, ale nie wiem jak dobrze to działa dla php.

(pain3hp) #3

oczywiście że jest taka możliwość, to podstawowa funkcja większości IDE

musisz doinstalować plugin php PDT

Help -> Install new software

następnie dodać nowe repozytorium http://download.eclipse.org/releases/indigo/

Rozwinąć menu "programing languages" i wybrać do zainstalowania PHP Development Tools (PDT)

inne repozytorium będzie dla eclipse helios, to poszukaj w google

ewentualnie możesz pobrać gotowy eclipse z już zainstalowanym wsparciem dla php

Mogą być problemy z najnowszym PDT, wtedy u mnie pomagało usuniecie z katalogu domowego całego folderu ".eclipse" a po tym ponowne uruchomienie i wszystko działa jak należy, w tej chwili mam w eclipsie wsparcie pod jave, php, clojure, pythona jednoczesnie

(olszam) #4

aha thx w eclipse raczej nie chodzi mi o php tylko jave bo mam zamiar bawić się z androidem więc na wstęp będzie hello world a potem jakieś dalej proste programiki i na koniec coś extra :stuck_out_tongue: