Eclipse nie uruchamia napisanej aplikacji Andorid

Witam! Ostatnio postanowiłem zabrać się za temat aplikacji mobilnych. Gdy już miałem zacząć kodować swoje pierwsze appki, gdyż pobrałem eclipse, android sdk itd itp. okazało się, że przy próbie uruchomienia hello world, pojawiają się błędy. Na prawdę już trochę czasu spędziłem na przekopaniu google i na własnych próbach ogarnięcia tego, ale niestety bez skutku… Logi błędów jakie otrzymuję to:

[2017-02-13 12:07:57 - Apka] D:\Java Android Projects\Apka\res\values\styles.xml:7: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name ‘android:Theme.AppCompat.Light’.
[2017-02-13 12:07:57 - Apka]
[2017-02-13 12:07:57 - Apka] D:\Java Android Projects\Apka\res\values-v11\styles.xml:7: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name ‘@style/Theme.AppCompat.Light.DarkActionBar’.
[2017-02-13 12:07:57 - Apka]
[2017-02-13 12:07:57 - Apka] D:\Java Android Projects\Apka\res\values-v14\styles.xml:8: error: Error retrieving parent for item: No resource found that matches the given name ‘Theme.AppCompat.Light.DarkActionBar’.
[2017-02-13 12:07:57 - Apka]

Liczę na pomoc i pozdrawiam!

Pobierz android studio.

Hmmm już też pobrałem. Używać jego zamiast Eclipse? Przyznam, że Eclipse jednak lepiej znosi mój komputer niż Android Studio. :smiley:

Tak używać zamiast Eclipse. Jeśli mnie pamięć nie myli i nic się nie zmieniło to AS bazuje na Eclipse. Kolejna kwestia to to że nie ma (jak wyżej o ile nie pomieszałem czegoś) oficjalnego wsparcia już dla Eclipse for Android czyli wszystkich wtyczek i innych paczek dla Eclipse ponieważ rozwijane jest już tylko AS.

Poszukaj, na oficjalnej stronie Android możesz znaleźć ADT Plugin do Eclipse. Na tej stronie pisze, że jest zalecane używać Android Studio, ale jest instrukcja, jak zainstalować plugin w Eclipse i skąd pobrać. Mogę ci jedynie zapewnić, że to na pewno działa z Eclipse Juno (ostatnia oficjalna wersja z pluginem ADT, później weszło chyba wtedy Android Studio). Dosyć dawno znalazłem to, wtedy, gdy ukazało się Android Studio 2.0, więc chyba to nie zostało ruszone.

Cóż trudno, to przesiadam się na AS, sam interfejs wygląda przyjemnie, więc mam nadzieję, że będzie się przyjemnie pracować. Dzięki za pomoc! :wink: