Eclipse PDT x64

Witam,

Zainstalowałem sobie Windows 7 i z tejże okazji zainteresowałem się programami 64 bitowymi. Natrafiłem na pewien problem gdyż chciałem sobie zainstalować moje ulubione środowisko którym jest Eclipse. Po odwiedzeniu oficjalnej strony bez trudu udało mi się znaleźć Eclipse SDK x64 które zainstalowałem (po uprzedniej instalacji JDK x64). Jako że potrzebuję również czegoś do pisania w PHP zacząłem poszukiwania PDT x64 i tutaj wielkie rozczarowanie PDT pod Windowsa dostępne jest tylko w wersji 32 bitowej. Może źle szukałem dlatego zapytam czy jest dostępna wersja PDT pod systemy 64 bitowe ?

Hej,

A próbowałeś uruchomić na Windowsie 64-bitowym wersję 32-bitową?? Były jakieś problemy?? Czy też może w ogóle nie próbowałeś?? Ogólnie bowiem w systemach 64-bitowych aplikacje mogą być uruchamiane w emulowanym środowisku 32-bitowym - tak jak na przykład gry - ze świeczką szukać ich 64-bitowych odpowiedników…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus , nie zrozumiałeś pytania. Kolega chce pisać programy 64 bitowe. W tym celu np ma już JDK x64 więc może pisać 64 bitowe programy w javie :smiley: a teraz poszukuje czegoś do 64 bitowego PHP :lol: :lol:

Przecież nie ma pojęcia 32- lub 64-bitowy program napisany w Javie czy PHP. Pierwszy kompiluje do kodu pośredniego niezależnego od architektury, a drugi jest interpretowany (o ile się nie mylę, ale pod tym względem chyba można porównać PHP do Pythona czy Perla). Autorowi tematu chodzi tylko o IDE. Kasztaniasty, z tego co się orientuję nie ma PDT dla win-64.

Pewnie miałeś na myśli znaczenia zamiast pojęcia? Gdyby autorowi postu chodziło tylko o uruchomienie programów to raczej wśród programów o które pyta znaleźli by się nie tylko IDE.

Próbowałem uruchamiać zarówno 64 jak i 32 bit i nie było żadnych problemów. Jedyne co zauważyłem to szybsze działanie Eclipsa napisanego pod x64.

  1. To ty źle zrozumiałeś nie chce pisać 64 bitowych aplikacji, chcę 64 bitową platformę do pisania w Java i PHP.

  2. Nie ma czegoś takiego jak 64 bitowy program PHP. Kod PHP jest interpretowany przez parser PHP tak więc taki program nie jest kompilowany tak jak np. w C++

Dokładnie o to mi chodziło … skoro nie ma PDT pod win-64 to pozostaje mi :

  1. Zainstalować Eclipse SDK + PDT pod x86

  2. Zainstalować Eclipse SDK pod x64 oraz ponownie zainstalować Eclipse PDT pod x86 - zajmnie to jakieś 2x więcej miejsca na dysku

A tyle się dobrego mówi o eclipse że można go uruchamiać na każdym komputerze pod każdym systemem … a tu proszę.

Hej,

Aha, czyli OK… A działanie wersji x64 na takim samym systemie jest oczywiście zrozumiałe - nie ma potrzeby emulacji środowiska, więc sama aplikacja powinna działać szybciej - choć czy aż o tyle szybciej, by dało się to jednoznacznie zauważyć… :-k

A już się zastanawiałem, czy moje czytanie ze zrozumieniem doprowadziło mnie do błędnej interpretacji. :slight_smile:

Z logicznego punktu widzenia wypadałoby wybrać opcje 2 - SDK będzie działać normalnie, a PDT w środowisku emulowanym… Pytanie tylko jak wielki będzie wzrost wydajności w stosunku do dwóch aplikacji emulowanych w 64-bitowym systemie… Tutaj chyba trzeba przetestować.

Pozdrawiam,

Dimatheus