Eclipse - problem z uruchomieniem

Witam,

Zainstalowałem sobie Oracle JDK 7 oraz kompilatory NetBeans i Eclipse.

NetBeans działa normalnie, ale przy próbie włączenia Eclipse’a wyskakuje:

An error has occurred. See the log file

/home/tchocky/.eclipse/org.eclipse.platform_3.7.0_155965261/configuration/1360594926395.log.

Jak temu zaradzić? Odinstalowałem Eclipse’a i zainstalowałem ponownie ale dalej wyskakuje ten błąd.

No… Wypadałoby zajrzeć do wskazanego loga. Chyba że liczysz na wróżbę, a nie poradę.

Pytanie bonusowe - Eclipse pobrałeś ze strony czy repozytorium?

Najpierw z repozytorium przez terminal o później przez Ubuntu Software Center. Bawiłem się trochę bo mi nie chciało chodzić

Log:

at org.eclipse.core.runtime.adaptor.EclipseStarter.run(EclipseStarter.java:344)

	at org.eclipse.core.runtime.adaptor.EclipseStarter.run(EclipseStarter.java:179)

	at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke0(Native Method)

	at sun.reflect.NativeMethodAccessorImpl.invoke(NativeMethodAccessorImpl.java:57)

	at sun.reflect.DelegatingMethodAccessorImpl.invoke(DelegatingMethodAccessorImpl.java:43)

	at java.lang.reflect.Method.invoke(Method.java:601)

	at org.eclipse.equinox.launcher.Main.invokeFramework(Main.java:622)

	at org.eclipse.equinox.launcher.Main.basicRun(Main.java:577)

	at org.eclipse.equinox.launcher.Main.run(Main.java:1410)

	at org.eclipse.equinox.launcher.Main.main(Main.java:1386)

1360594926395.log org.eclipse.update

Może dałoby się jakoś usunąć ten “folder” .eclipse i może wtedy by poszło? Nie wiem, nie znam się - dopiero co zaczynam przygodę z Linuxem

Co ci wyskakuje, jak w terminalu wpiszesz

java -version

?

Eclipse zawsze możesz wziąć ze strony głównej projektu. Zwyczajnie pobrać odpowiednią wersję i rozpakować.

Wyskakuje mi zainstalowana wersja Javy - tak jak powinno wyskakiwać - jak napiszę jakiś program w NetBeans to działa.

Eclipse przestał działać gdy zainstalowałem go według tego:

W tym flmiku jest coś mówione żeby nie update’ować tej wersji Eclipse’a - a ten tog chyba właśnie ma jakieś z tym powiązanie sądząc po

1360594926395.log org.eclipse.update

Więc jeszcze raz - nie używaj żadnego APT-a ani managera oprogramowania. Najnormalniej w świecie wejdź na stronę (znajdź przez Google’a), pobierz odpowiednią wersję i wypakuj do wybranego katalogu. Eclipse nie wymaga instalacji, zwyczajnie uruchom plik Eclipse w katalogu.

Ok dzięki :smiley: Działa.