ECS K7S5A jaki procesor max. obsłuży

A jaka rewizja płyty ??

Mam CPU-Z Jest to MoBo ECS K7S5A Rev.1.0 Version 07.00T

Zależy jaki, tylko xp na jądrze thorton i thoroughbred są wydajniejsze, bo duron 1,4 to thorton z obciętym catche’em(mocno, ale bez porównania mniej na tym traci niż celerony względem p4). Gdyby nie fakt iż ta płyta obsługuje tylko fsb 266, to duron 1.4 byłby lepszy, jakoże świetnie się przetaktowuje, a przy tym nie grzeje strasznie i zapewne byłby sporo tańszy od Athlona XP na wymienionych powyżej rdzeniach.

Dla wszystkich K7S5A najnowszy jest bios http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Produc … 2&LanID=16

Tylko to musi napewno być K7S5A, a nie Pro, A2 itp.

BIOSU oczywiście Version

W dniu 26.05.2008 , o godzinie 23:20 został dopisany post przez piotrek9550

To jest akurat ECS K7S5A bez Pro normalna

W dniu 26.05.2008 , o godzinie 23:38 został dopisany post przez piotrek9550

Co mi proponujecie ale tak ogólnie i nie haotycznie???

Napisz co chcesz de facto zrobić. Czy masz zamiar zakupić durona 1.4 czy może masz go dostać za darmo od kogoś?

Jeśli za darmo to spoko, ostatni bios wgraj i będzie działać bez problemu.

Jeśli kupić to nie durona 1.4 tylko 1.8, a najlepiej athlona xp+ na jądrze thoroughbred albo thorton.

Jednakże przy tej drugiej opcji konieczny jest już wydatek prawie 100zł, co jest niepożądane ponieważ płytę główną masz słabą a np wymieniony duron 1.8, czy też athlony xp (szczególnie thortony) bez problemu mogą chodzić na 2,2-2,1ghz (w najgorszym wypadku z napięciem 1,85V), ale niestety na twojej płycie skorzystać z tej opcji nie można, ponieważ chipset nie daje rady przy wyższych fsb. Dlatego przydałaby się lepsza płyta główna, np na chipsecie via kt600, ale to z kolei wydatek kolejnych 70-80 zł.

W sumie wychodzi nam dość pieniędzy na nowego asrocka 4core dual sata2 o którym wcześniej wspomniałem. Jest on o tyle ciekawy że wspiera DDR1, DDR2, karty na AGP i PCIE, posiada złącza IDE i SATA i przede wszystkim złącze LGA775. Na dodatek wspiera procesory z rodziny core2duo, co oznacza że można do niej wstawić procesor typu e2180 kosztujący z box’owym chłodzeniem 190zł, a to jeszcze nie koniec. Chipset na tej płycie wspiera fsb 1066 (266), co oznacza że powyższy procesor można podkręcić tyle ile da się na domyślnym jego napięciu (przy standardowym biosie). Zwykle udaje się na niej osiągnąć fsb powyżej 300, wystarczy poszukać, szczególnie przydatna jest wtedy rozpiska jak płyta dobiera dzielniki zależnie od fsb procesora.

Podsumowanie - sensowny upgrade twojego komputera zakładający pozostanie z socket A oznacza wydatek ok 170zł. Wydanie 360zł na opisaną powyżej zmianę platformy da gigantyczny wzrost wydajności i co nawet ważniejsze możliwości (płyta otwiera dostęp do tanich ddr2 i kart graficznych na pcie). Wybór należy do ciebie, ale jeśli mogę coś zasugerować to opcja upgrade’u za 360zł jest bez porównania bardziej logiczna.

Zakupić trafiłem na okazje

W dniu 27.05.2008 , o godzinie 12:35 został dopisany post przez piotrek9550

Ale moja MoBo obsłuży lekko Durona 1.4 ponieważ duron ma 1.5x133MHz na moim Athlonie nie da rady zrobić 9x133MHz bo wtedy komp sie nie uruchomi więc myśle że druon da rade

Lepiej kup Durona 1.8 GHz

No to {CIACH}

Czyli tego 1.4 kupiłeś przed założeniem tego tematu tak? Bo jeśli nie to tego samego dnia byś wiedział o tym że 1.8 jest dużo lepszym wyborem szczególnie pod kątem tej płyty głównej.

jeszcze go nie kupiłęm dopiero zamierzam

Wystarczy ze wejdziesz na stronę producenta i zobaczysz co to obsługuje a potem z takim soketem znajdziesz procesor.

Bez aktualizacji BIOS-u nawet wejdzie AthlonXP 2500+

Ale opłaca się max Duron 1.8GHz bo więcej kasy nie ma sensu wydawać na ten sprzęt.

Sprawa rozwiązana niedawno kupiłem ATHLONA XP 1800+ (1.53GHZ)

{CIACH}

I na tym kończymy tę dyskusję. Zbędne posty > kosz.