ECS K7s5a nowy BIOS

Witam. Dzisiaj zainstalowałem chepbiosa do mojej płyty głównej K7S5A, wszystko poszło gładko, BIOS się zainstalował wszystko działa, ale jest jeden problem kiedy uruchamiam ponownie komputer kiedy już po zamknięciu systemu monitor zgaśnie to komp nie uruchamia się ponownie, tylko wyłączenie zasilania/lub przyciskiem pozwala na ponowne uruchomienie komp, co jest nie tak, czy trzeba coś ustawić w BIOSie ??

stało się tak po update BIOSu ?? jeśli tak to widocznie nowy BIOS jest niedopracowany, zresetowałeś CMOS ?? (bateria, zworka clear cmos) ??

też, ogólnie się tak dzieje, ale tylko po ponownym uruchomieniu.

a możesz podać jakiś oryginalny BIOS do ECS k7s5a v.1.0 wersja bez lanu.

Tak CMOS resetowałem.

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downlo … 6&LanID=16

Turkissh , niestety na tym twoim BIOS’ie to samo…Ehhh szkoda, ale w sumie to uruchom ponownie w niczym mi nie przeszkadza, poprostu zamiast klikać uruchom ponownie będę dawał na Wyłącz ;]

Całe szczęście reszta dobrze pracuje, dyski widzi do 160Gb więc jest spoko, txn.

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 8:55

OKi problem rozwiązany. Chodziło o procka procek chodził jako 1,6 po zmianie szyny na 100/133 wszystko zaczęło chodzić idelanie z tym, że procek jest widziany jako 1250 mhz a nie 1666:/

No ale trudno coś za coś…

prawdopodobnie pamięci źle są ustawione (skonfigurowane) procesor na pewno powinien chodzić na 133/166 Mhz.

Pamięci na 133 są a procek na 100.

A gdzie to sprawdzić z tymi pamięciami??

zainstaluj program CPU-Z i wklej zawartość zakładki Memory gdzie podawane są informacje z modułu SPD.

spróbuj ustawienie 133na dla proca, 133dla pamięci.

To właśnie wtedy występuje ten problem, że po ponownym uruchomieniu komp nie wstaje.

bc7cacdde6f23ee0.jpg

ustaw proca na 133Mhz, pamięci na 200Mhz (jak widać kość obsługuje tylko częstotliwości 166Mhz i 200Mhz).

Nie da rady ;]

Mam opcje tylko 133 na proc i 133 na pamięci.

W tym BIOSie standartowym, bo w chepobiosie była taka opcja.

to skorzystaj z tego drugiego biosu :-), bo zaniżyłeś znacznie moc procesora!!.

na 133 na proca i 166 na pamięci nie wstaje…

a ustawiłeś cl na 2,5 albo wykrywanie timingów pamięci by SPD ??

Turkissh ,

a gdzie to się ustawia ??

zobaczę zaraz manual do twojej płyty.

Złączono Posta : 08.08.2007 (Sro) 13:01

obejrzałem manuala, twoja płyta obsługuje tylko ddr 266, tu jest problem, niestety źle dobrałeś pamięć, musisz ją wymienić. na ddr1 266. lub zmienić płytę główną na taką która obsługuje ddr400, socket A.

EEE to kapa :confused: Ale pies z tym, nie zauważam żadnej większej różnicy miedzy tym 1,6 a tym co mam obecnie czyli 1,25…Zwolniłem wiatraki, komp jest cichszy, a do moich zadań styka taki jaki jest.

a jest różnica, ale jak nie przeszkadza ci to ok :-), do pracy sprzęt jest ok.

Ale nie tak serio mówiąc to ja nie widzę żadnej znaczącej róznicy…

rozumiem, sprawa się wyjaśniła.