ECS K7VZA - Świecąca się myszka optyczna (24h)

Witam, mam taki problem dostałem płytę główna “ECS K7VZA” all podłączyłem działa dobrze ale denerwuje mnie ciągle świecąca się myszka gdy komputer jest wyłączony i na klawie np. NUM LOCK tez sie świeci, gdzie to wyłączyć ? w biosie czy jakieś zworki ? robiłem w Biosie resetowanie ustawień i dalej to samo ;( chyba za płyta ma jakieś wady.

Pozdrawiam.

pstryczek na zasilaczu z tylu pstryknij po wyłączeniu kompa ;]

:smiley: tylko że nie mam ;p mam tam wyjście na kabel z monitora do prądu :frowning:

Myszkę i klawiaturę masz na PS2 czy USB?

Jeżeli komputer masz podłączony do sieci elektrycznej poprzez listwę zasilającą, a posiada ona wyłącznik, to wystarczy po wyłączeniu komputera wyłączyć przełączyć wyłącznik znajdujący się na tej listwie. Jeżeli jej nie posiadasz, to możesz ją kupić i wtedy będziesz mógł wyłączyć do końca komputer. Ceny takich listw są różne, zależnie od modelu.

myszka i lawa są na PS2, wiem że można na listwie to wyłączać ale chciałem wiedzieć jaka jest przyczyna tego.

Też mam to samo, w instrukcji płyty jest napisane:

Niestety nie znam innej metody poza wyłączeniem dopływu prądu na listwie zasilającej.

beztytuunq8.th.jpg

Zworki JP6 decydują tylko o tym czy urządzenia USB mogą budzić komputer a dokładniej czy są zasilane z linii +5V czy +5VSB,