Edge VOD - Showmax, spotify

Windows 10 kompilacja 15063
Dlaczego na Edge nie mogę korzystać z Showmaxa i Spotify webplayer?
Gdy chcę oglądać film na Showmax dostaję komunikat: “Proszę zainstaluj wtyczkę Google Widevine, aby oglądać Showmax. Operacja ta jest jednorazowa. Po instalacji przerestartuj przeglądarkę.” po klinięciu na zainstaluj przekierowuje mnie do instalacji Chrome.

Na spotify mam"Odtwarzanie zawartości chronionej jest wyłączone.
DRM jest niestety wyłączone.
Odwiedź naszą stronę pomocy technicznej, gdzie dowiesz się, jak włączyć Widevine w przeglądarkach Firefox i Chrome."


Najwyraźniej Edge nie obsługuje natywnie DRM, którego wymagają te serwisy.

Czy da się to jakoś doinstalować?

Nie sądzę. Zostaje jedynie używać do tych serwisów firefox’a lub chrome’a.

Nowy WebPlayer Spotify jest oficjalne wspierany przez Edge14 czyli Anniversary Update w górę.
Jak masz Windowsa N, to zainstaluj media packa: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53356

A może instalowałeś jakieś hejterskie programy psujące W10, których autor uznał, że trzeba usunąć DRM?

1 polubienie

Widzę, że w pracy wszystko działa a kompilacja ta sama, teraz przypominam sobie, że kiedyś wg. jakiejś instrukcji z internetu zmieniałem jakieś ustawienia prywatności Windows 10 “żeby nie śledził” a dobrze tego nie rozumiałem i tu może być rozwiązanie. Spróbuję popatrzyć na te ustawienia. Jak nie znajdę to najwyżej przywrócę system. Nie instaluję żadnych programów do modyfikacji itp, nowy soft staram się testować na maszynie wirtualnej, nie mam ani jednego pirata, jedyne co to regularnie zapuszczam Odkurzacza, CCleaner i eset online.

Edge --> ustawienia --> wyświetl ustawienia zaawansowane --> Zezwalaj witrynom na zapisywanie licencji… --> włączone

temat do zamknięcia, wszystko ok