EDGE w Erze - Prędkość

Tak jak w temacie jaki macie transfer ? Ja mam max 23Kb/s a zdaje mi się że powinno być 10 razy szybciej, może źle myślę.

Modem e250 ten czarny :slight_smile: Win XP HE SP3/SP2

A oferta jaka oferta?

za 120zł 5GB

Jaką masz prędkość?

U mnie blueconnect śmiga ok 2Mb/s. Czasami jak przerzuci do EDGE to prędkości są na poziomie 150kb/s. Osobiście nie mam neta z Ery ale sąsiad ma i czasami się bawię żeby zobaczyć jak to chodzi;)

no i chyba sie przejde do nich bo juz nie idzie wytrzymać z taka predkoscia a 2Mb/s to HSDPA :slight_smile: w ulotce cos pisze o 256kb/s, jaki masz zasięg u mine wyślwietla 18-19 ta skala jest do 100 czy jak to jest ?

Jeżeli chodzi o 3G (czyli HSDPA) to zasięg jest na poziomie 90-98% - mam nadajnik trochę ponad 100m od bloku i w dodatku antena sektorowa wycelowana w moją stronę. Niestety to tylko nadajnik 3G i jak przerzuca do sieci 2G (GPRS, EDGE) to zasięg spada do ok 50-60%. Co do tego zasięgu HSDPA to spodziewałem się czegoś lepszego. Dowiadywałem się i stacja która stoi u mnie na osiedlu obsługuje HSDPA 7,2Mb/s, a u mnie wewnątrz mieszkania niestety tylko 2Mb/s, czasami trochę więcej leci. Raz sąsiad się chwalił że prawie 4,5Mb/s leciało.

Być może u Ciebie jest tak, że zasięg nie jest zbyt rewelacyjny i dlatego taki transfer. Może też być tak że jest przeciążona sieć. Ciężko powiedzieć… Ale reklamacji nie rozpatrzą pozytywnie to Cię mogę zapewnić. Doradzą Ci jedynie żebyś sobie dokupił antenę zewnętrzną, bo sieć nie gwarantuje żadnej prędkości przesyłu danych, a internet chodzi więc z ich strony umowa jest spełniona.

Co do tego że internet chodzi… czasem rozłancza i to na długo nie idzie się połączyć nic najwyzej nazbieram na inny modem z anteną zewnętrzną :slight_smile: