Edge Windows 7

Da się w jakiś sposób zainstalować do tej przeglądarki blokera reklam, bez zakładania konta microsoftu?
Trochę dziwna sytuacja, że aby pozbyć się reklam, potrzeba jest utworzenia konta microsoftu.

Trochę dziwne.

Ja mam zainstalowanego Edge Chromium 80 (stable) w systemie Windows 8.1 i mogę zainstalować rozszerzenia do blokowania reklam i inne, bez potrzeby zakładania konta MS.

Win 10 jest następcą 8.1. Win 7 umarł dla Microsoftu. Żyje tylko dla firm. Egde Chromium jest dla Win 10. Win 8.1 umrze w 2023.

Po prostu rozszerzenia są dostępne w sklepie microsoftu i woła przy instalacji o zalogowanie.
W opisie dodatku pisze - dostępność Windows 10…
Po jakie licho więc udostępnili Edge dla Windows 7, jak nie można nic doinstalować.


jest do pobrania na windows 7 i jeszcze na dodatek wspierana na tym systemie do połowy 2021 roku…
Więc opis jest chyba nie ścisły…a po utworzeniu konta, będzie można chyba jednak zainstalować dodatki…ktoś sprawdzał?
Bez sensu, zakładanie konta, żeby móc doinstalować dodatek…

Zakładka : Rozszerzenia -> lewy dolny róg -> Zezwalaj na rozszerzenia z innych sklepów
i pobierasz dodatki do chroma.
Nie ma za co :wink:

3 polubienia

Windows 7 dla użytkowników domowych nie jest wspierany ze strony microsoftu. Ale są jeszcze użytkownicy biznesowi. Poza tym sklepy są dwa. Ja te co mam w EGDE to “chromowskie”.
Close Tabs
Don’t Close Window With Last Tab
ImTranslator
SimpleUndoClose
Tab Session Manager
uBlock Origin

Przydatne.

A idźcie w pokrzywy z tym edge na windows 7. Pobrałem, poustawiałem i śmigał z dodatkami trzy godziny. Potem mysz zaczęła ciężej klikać, trzeba było po trzy - cztery razy próbować LPP. Potem zresetowało edge i z 260MB zrobił się GB i wcięło stronę startową i zrobiło się dd.
Ja zawsze przezorny i przed tą instalacją zrobiłem punkt przywracania. Ale zabrałem się do odinstalowania total uninstallem. A odinstalował, tylko potem znalazłem stertę pozostałości. Pousuwałem, poczyściłem i na wszelki wypadek przywróciłem system sprzed 3 godzin.
Ale się edge zbiesił… wystarczy mi najnowszy firefox.

Za kilkanaście miesięcy Google ubije to oni się nie śpieszą i może przy 9x wersji zablokują uaktualnienie i instalator.

Sam system nie wspierają, ale nową przeglądarkę Edge na tym systemie wspierają do połowy 2021 roku, takie przynajmniej jest info.
Poza tym, wspierają jeszcze wbrew zapowiedziom MSE , ponieważ dostaje jeszcze aktualizacje definicji.

1 polubienie

Aktualizacji oprogramowania nie będzie otrzymywał bezpłatny antywirus Microsoft Security Essentials oraz Windows Defender — narzędzie do ochrony wbudowane w Windows 7. Programy te nadal będą otrzymywały sygnatury wirusów, ale nie będą łatane żadne luki znalezione w antywirusie.
Tak to oficjalnie wygląda. A co do egde to jak ona jest kompatybilna z Win 7 trudno powiedzieć ponieważ jest tak naprawdę pisany pod win 10. Pewnie sie uruchamia ale jak pracuje z dodatkami czy to własnymi czy chrome, nie wiem. Nie mam siódemki.

OK. Teraz jasna sytuacja z MSE.