Edimax AR-7084A+tele2=ciągłe zrywnie połaczenia

Witam,

Mam taki problem, że mój router (Edimax AR-7084A) kilka- a nawet kilkanaście razy dziennie się rozłącza i po chwili(krótszej czasem dłuższej) się znów łączy. Wszystkie parametry vpi, vci itp. są ustawione wg. zaleceń dostawcy. Najczęściej rozłączanie ma miejsce w godzinach rannych i wieczornych. Czasami zdarzy się, że nawet co 5min. Czy ma ktoś jakąś rade na to?

Jeżeli potrzebna jest informacja jak wygląda moja sieć, to proszę:

Mam zrobioną sieć bezprzewodową z sąsiadem, który mieszka ok. 150m ode mnie. Nie posiadam telefonu stacjonarnego, a sąsiad tak. W związku z tym u niego zamontowany jest router tj. w temacie, który kablem podłączony jest z Edimaxem EW-7206APg(acces point), a on z anteną. Taki sam AP i taka sama antena jest u mnie. AP znajdujący się u mnie jest połączony z routerem Edimax EW-7209APg, z którym bezprzewodowo łączą sie komputery w moim domu(1 stacjonarny 3 laptopy). Moim, a właściwie sąsiada, dostawcą internetu jest tele2(1Mb/s). Ping ode mnie do routera modemowego jest mniej więcej 3-5ms, a ogólny ping internetu to 100ms. Sam ten fakt jest denerwujący gdyż nie można sobie nawet normalnie pograć. Router z modemem ma najnowszy firmware ze strony producenta. Gość który zakładał cała sieć twierdzi, że to wina dostawcy, a dostawca, że wina fachowca.