Edimax EW-7318USg - ciągle rozłącza, duży problem

Witam wszystkich.

Mam problem z bezprzewodową kartą sieciową na USB (więcej: http://www.edimax.pl/pl/produce_detail.php?pd_id=8&pl1_id=1&pl2_id=44), do karty mam zainstalowane oprogramowanie Edimax Wireless LAN Card.

Otóż problem jest taki:

Już od dłuższego czasu sprzęt się odłącza i połącza i tak w kółko co kilka sekund odłączy się i ani Windows ani oprogramowanie Edimax Wireless LAN Card go nie wykrywa a za kilka sekund znowu się włączy więc nie ma możliwości korzystać z internetu. Próbowałem przełączać do innego gniazda USB i w przeszłości to działało natomiast teraz kompletnie nic to nie daje i jest tak samo. Często się też zdarza że w ogóle nie wykrywa urządzenia, gdy odłączę sprzęt z gniazda USB i podłączę ponownie to chwile działa a później kilkanaście razy wyskoczy status że jest podłączony i że nie jest i pozostanie na statusie odłączonym. Oprogramowanie Edimax Wireless LAN Card zwraca status:

Dodam że w menedżerze urządzeń wykrywa kartę ale cały czas się ona odłącza więc odświeża i tak w kółko - raz jest a raz nie.

Mój system to Windows Vista: Home Basic, oryginalny, zainstalowany od razu po zakupie laptopa.

Laptop to Acer E725.

Do urządzenia mam podpięty kabel z anteny na dachu.

Dodam że wcześniej wszystko było w porządku.

Nie mam już pojęcia co zrobić więc proszę, bardzo proszę o pomoc.

Zainstaluj inSSIDer-a, zrób skanowanie, wrzuć screen-a na forum.