[edukacja] Pomysł na codzienne testy dla pracowników

Hej :slight_smile:

Mam taki pomysł: Stworzyć duży arkusz testowy z setkami pytań zamkniętych (także wielokrotny wybór) i z tego arkusza wysyłać do grupy osób (pracownicy) losowe pytanie. Choćby nawet jedno (lub trzy) dziennie, no i najlepiej żeby nikt nie dostał pytania które już kiedyś otrzymał.

Wyniki nie musiałby być zliczane, ale zależałoby mi na łatwym przekazywaniu osobom wypełniającym swój codzienny test poprawnych odpowiedzi (np. że poprawne odpowiedzi podświetlają się na zielono, a złe na czerwono).

No i mam pytanie… Jak to zrobić? Myślałem o Formularzach Google ale kompletnie nie mam pomysłu jak to zautomatyzować (żeby losowe pytania trafiały automatycznie do określonej grupy osób). Chyba że są jakieś lepsze narzędzia? Proszę o pomoc…

Taka forma edukacji jest odbierana jako “upierdliwa” przez pracowników i do niczego nie prowadzi.
Każdy chce się w większym lub mniejszym stopniu rozwijać, dokształcać, ale akurat ta forma jest błędna. Nie motywuje tylko irytuje.

Kiedyś tam miałem do czynienia z czymś takim. Tak jak chcesz to dla siebie zautomatyzować, to ja zautomatyzowałem wtedy, aby zawsze poprawne odpowiedzi się zaznaczały i pracodawca nawet o tym nie wiedział.

Ci, co tak nie potrafili to robili w grupach razem/zdalnie. (co 2[+] głowy, to nie jedna). Taki tryb nauki/weryfikacji zawsze sobie w jakiś sposób pracownicy “zoptymalizują” w ten, czy inny sposób.

Lepiej robić okresowe szkolenia, które rzeczywiście czegoś nauczą i weryfikować umiejętności poprzez relację wydajność - jakość pracy.
Ze szkoleń sporo rzeczy do dziś pamiętam, chociaż aktualnie mi się to nie przydaje w ogóle.
Z formy “materiał do nauki”>codzienne “pytania zamknięte” praktycznie nic. Coś na zasadzie odpowiedz poprawnie lub zaznacz najbardziej prawdopodobną odpowiedź i zapomnij.

To jest forma testów i nie uczy myślenia i kreatywności/innego podejścia do problemu. Tak dzisiaj niestety funkcjonuje to w wielu szkołach.

Dziękuje za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami :slight_smile: Niezmiennie jednak proszę o pomoc jak dostarczyć taki test zgodnie z wytycznymi z pierwszego wątku.

@Domker nie każda praca wymaga “kreatywności/innego podejścia do problemu”, w niektórych nawet taka indywidualność jest problemem. Dlatego będę wdzięczny jak podasz przykłady rozwiązań tego problemu :slight_smile:

To wygląda na typowe zadanie typu baza danych + skrypt + serwer WWW. Czyli np PHP/Python + MySQL + Apache. Wymaga to jednak trochę doświadczenia nie tylko w programowaniu. Najprościej zrobić projekt a potem komuś zlecić wykonanie . Nie kojarzę nic z gotowców ale może po prostu nie znam

1 polubienie

Super, dzięki za konkrety. Dużo czasu na szukanie gotowca mi zaoszczędziłeś :+1:

Pozdrawiam :slight_smile:

Ja nie mówię, że gotowca takiego nie ma, po prostu sie nie spotkałem. Z gotowcami też często bywa że i tak trzeba je przerobić/dostosować.

Ok, rozumiem. To jakby ktoś coś znał - będę wdzięczny za namiary! :cookie: