Edycja artukułu w bazie za pomocą tinymce

Witam.

Do dodawania artykułów na stronie używam edytora tinymce.

Dodawanie działa bez problemu, tinymce nakłada się na ale jak chcę odczytać z bazy do edytora żeby artykuł edytować nie wiem jak to zrobić aby tinymce nakładał się na pola

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi o to, że chcesz po wejściu w edycję artykułu mieć wpisany artykuł z bazy danych, który będziesz chciał edytować tak?

a nie możesz inputów na textarea pozamieniać? Bo jaki ma sens wysywig na inpucie?

zamiast

dajesz costam

gdzie w miejsce costam wstawiasz pobraną z bazy treść i po kłopocie.

api , to moje początki i chyba dlatego zamiast na to wpaść tak kombinowałem. Dzięki.

I jeszcze jeden problem, nie wiem jak zrobić aby cały czas w linku była zmienna $art o wartości id edytowanego artykułu.

Mam w wyświetlaniu artykułów coś takiego:

$result2 = mysql_query("SELECT tytul,tresc,id FROM artykuly WHERE kategorie = '$row[0]'");

                   while ($row2 = mysql_fetch_array($result2)) {

								echo ''.$row2[0].'';


                if($_SESSION['loged']) {

                  echo 'Edytuj';

                }

                echo '
';                   

                   }

[/code]


a w pliku edycja.php fragment odpowiedzialny za edycję:

[code] if((!empty($_GET[‘edycja_tytul’])) & (empty($_POST[‘edycja_tresc’]))) { $result=mysql_query(“UPDATE artykuly SET tytul=’”.$_GET[‘edycja_tytul’]."’, tresc=’".$_GET[‘edycja_tresc’]."’ WHERE id= ‘$art’ "); if($result) echo “Dane zostaly zmodyfikowane”; else echo “Wystapil blad podczas modyfikowania danych”; } $result2=mysql_query("SELECT * FROM artykuly WHERE id= ‘$art’ "); $row2=mysql_fetch_row($result2); echo ’ ‘.$row2[2].’ ';

Po wciśnięciu przycisku Edytuj z paska adresu znika zmienna $art i skrypt nie wie artykuł o jakim id edytować.

A co w pliku edycja.php jest w ziennej $art ?

bo chyba zapomniałeś jej wpierw odebrać: $art=$_GET[‘art’];

Jeśli ma włączone register_globals to jest w porządku.

A co do zachowania w linku zmiennej $art to:

if((!empty($_GET['edycja_tytul'])) & (empty($_POST['edycja_tresc'])))

   {

      $result=mysql_query("UPDATE `artykuly` SET tytul='".$_GET['edycja_tytul']."', tresc='".$_GET['edycja_tresc']."' WHERE id= '$art' ");

      if($result) echo "Dane zostaly zmodyfikowane";

      else echo "Wystapil blad podczas modyfikowania danych";

   }

$result2=mysql_query("SELECT * FROM `artykuly` WHERE id= '$art' ");

   $row2=mysql_fetch_row($result2);


   echo '



'.$row2[2].'

';

w parametrze action dla form dodaj ?art=’.$art.’