Edycja Bootloadera z poziomu Windows 7

Witam :slight_smile: Otóż mam następujący problem. Miałem zainstalowane 2 systemy operacyjne Windows XP SP3 i Windows 7. Windows xp był zainstalowany na partycji c, natomiast windows 7 na partycji h. Zdarzył się taki wypadek, iż na moją partycję c wkradł się wirus i musiałem sformatować partycję c i od nowa zainstalować windows xp. Po instalacji jak wiadomo skasowało mi boot loadera z Windows 7, chcąc przywrócić go do poprzedniego stanu włożyłem płytkę z windows 7 i naprawiłem botowanie windowsa 7 i ku mojemu zdziwieniu nadpisało mi mbr z windows xp. Przy starcie komputera uruchamia mi się sam windows 7, i moje pytanie brzmi jak mogę dodać iż by mi botowało win xp z win 7 ? Proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Sprawdź:

windows-dodanie-bootloadera-windows-t396835.html

windows-jak-zedytowac-bootloader-dodac-win-t363103.html

Maxior958 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Frog , przepraszam za zamieszanie tytuł poprawiony. Rgabrysiak, dziękuję za pomoc bardzo przydatne linki. :slight_smile: Problem rozwiązałem za pomocą programu EasyBCD. Temat do zamknięcia. :slight_smile: