Edycja filmów *.mts


(Lordderon) #1

Witam,

poszukuje jakiegoś programu, dzięki któremu mógłbym edytować film .mts AVC. Zależy mi tylko na wycięciu niepotrzebnych scen i przycięciu szerokości (obcięcie czarnych pasków). Wszystko chce zrobić bez dodatkowej kompresji.

VirtualDub - wszystko ma czego mi potrzeba, dorzuciłem plugin FFInputDriver_64 i DShowInputDriver lecz nie da się lub nie potrafię zapisać w formacie mts bez rekompresji.

avidemux_2.6.1_win64 - nie da się zapisać w kontenerze mts, więc daje mp4, ale gdy przy opcjach video i audio daje copy (brak rekopresji), program MediaInfo wskazuje, że wygenerowany plik różni się od oryginału (całkowita przepływność bitów oryginały wynosi 1.966kb/s, a wygenerowany plik 1.800kb/s). Dodatkowo, gdy wycinam zbędne sceny, przy próbie zapisu program crashuje.

Czy istnieje jakaś aplikacja, która będzie dla mnie odpowiednia? Może w opcjach virtualduba trzeba coś ustawić, by zapisać do mts bez rekompresji?

Z góry dzięki za pomoc!


(bravo) #2

Proponuję zapoznać się z tym wpisem na blogu:

http://www.dobreprogramy.pl/bravo/Pliki-wideo-skompresowane-HMPEG-AVC-ciecie-bez-ponownej-rekompresji,38872.html

Da się w miarę powycinać sceny bez rekompresji, jednak obcięcie pasów czy inne modyfikacje na obrazie nie wykonasz bez przekodowania materiału.


(Lordderon) #3

Niestety Tssniper także się kaszani.

Przekopując neta natrafiłem na ciekawy darmowy programik http://www.videotovideo.org/.

Robi niemalże idealną kopię i wszystko wrzuca do tego samego kontenera.

Jakby ktoś znalazł coś lepszego to czekam na info!