Edycja Knoppixa lub Ubuntu

Witam , mam takie pytanie. Mianowicie chcę zedytować np. Ubuntu. Mam je nagrane na płytce, i chcę w niej coś zmienić. Szukałem dużo w internecie, lecz nic nie znalazłem. Wydaje mi się, że szukałem pod złymi frazami… No nie ważne! Chodzi mi o to, czy jest to możliwe. Czy da się “napisać” własny system operacyjny. Wiem, że to jest kupa nauki, i zmarnowanego czasu, lecz chcę to zrobić. Chcę zedytować albo Knoppixa, albo Ubuntu. Jak już mowiłem, oby dwa systemy mam nagrane na płytach. Działają, sa sprawne w stu procentach. Proszę o pomoc…

Z gory dziękuje

Loczuch

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2007/07/09/zrob-sobie-ubuntu-czyli-jak-powstawal-frywolny-fulmar/

I zapewne RemasterSys. A jak są nagrane na płytce, to pewnie płytka zamknięta i nie wiem jak chciałbyś to wykombinować (ale nie jestem na bieżąco z nowinkami). Anyway - chcesz w sumie zrobić zwykły swój remix. Dla mnie najprościej zainstalować system z płytki, customizacja pod siebie, RemasterSysem tworzysz iso z systemu - i oto masz.

Wielkie dzieki… Tak dokładnie o to mi chodzi. Chcę zrobić własny remix… Miałeś racje, z tym, ze plytki sa zamkniete… Hmm… Czyli mam np. Ubuntu zainstalować na komputerze, tak? Są jakieś powiązania z tym? Może mi się coś rozwalić? Potrzebuje wyczerpujących odpowiedzi, na tyle wyczerpujących abym miał pewnośc, że to wypali :slight_smile:

Loczuch , to rozwiązanie mocno amatorskie.

Musisz się chrootować na squashfs.

Dopiero wtedy masz spore pole do popisu.

Loczuch ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif