Edycja kodu w WordPress


(k-9) #1

Cześć,

Po 3h zabawy z Wordpressem udało mi się zrobić stronę (fakt, minimalistyczna ale nic więcej nie jest mi do szczecią potrzebne). Nie miałem potrzeby grzebać w kodzie czy coś także było to dla mnie bardzo duże ułatwienie.

Ale teraz aby "dopieścić" stronę chyba nie obędzie się bez zmian w kodzie.

Oparłem się na motywie o nazwie "Touchfolio" (tutaj link jak on wygląda http://dimsemenov.com/themes/touchfolio/demo/)

Chciałbym poprawić 4 rzeczy:

1. zwiększyć czcionkę w menu. Wiem, że tutaj trzeba zmienić wartości w style.css ale u mnie nic nie ma... Wg. edytora WP style.css wygląda tak:

/*

Theme Name: Touchfolio

Theme URI: http://dimsemenov.com/themes/touchfolio/

Description: Fast and simple portfolio theme for creative people

Author: Dmitry Semenov

Author URI: http://www.dimsemenov.com

Version: 0.8

License: http://dimsemenov.com/themes/touchfolio/license.txt

*/

/* Theme CSS can be changed in selected skin less file (by default style-touchfolio-default.less). Read theme documentation for more info. */

I nie wiem jak tutaj coś zmienić... Jak patrzyłam w Goolgle to kod w style.css jest zdecydowanie dłuższy... I wystarczyło tylko zmienić wartość zapisać i gotowe... Chyba, że nie da się w tym motywie nic więcej dodać...

2. Chciałbym zrobić więcej miejsce na logo... Motyw przyjmuje 97px x 16px. Trochę mało... Nie wiem jak zmienić tutaj większość loga... Nie trzeba przesuwać tutaj całego tła?

3. Chciałbym usunąć dodatek pinteresta z pola przy przeglądaniu zdjęć... W Polsce jest mało popularny i jakoś nie jest mi on potrzebny...

  1. Przy polu tekst widać szare wypełnienie... Czy ktoś wie jak usunąć ten kolor tak aby została czysta biel/przezroczysty??

Widzę, że można bez problemu zapisać obrazek/zdjęcie na dysk komputera... Czy jest może jakoś dodatek który chroniłby przed zapisywaniem zdjęć?

Mam do was wielką prośbę... Jestem świeży w Wordpressie (wczoraj zacząłem), nie edytowałem nigdy kodów także proszę o wytłumaczenie co i jak :slight_smile:


(Drobok) #2

@1

/* Theme CSS can be changed in selected skin less file (by default style-touchfolio-default.less). Read theme documentation for more info. */

Jak myślisz ? Gdzie ten css będzie ? :stuck_out_tongue:

@2

nie widzę nic o tych rozmiarach, jeśli chodzi ci o ten napis to masz klasę top-logo-group

@3

nie wiem o co ci chodzi ( w demo nie widzę)

@4

tutaj znów kwestia tego że nie widać przykładu / opisu / kodu

Co do zapisu na dysk, nie możliwe


(ra-v) #3

Usunąć atrybut placeholder=“jakis tekst…” w kodzie HTML

Szukaj może czegoś, co dodaje znak wodny. Zawsze ot jakieś zabezpieczenie.