Edycja książki na androidzie

(Xanonymous) #1

Witam, szukam programu który umożliwi mi edycję książki adresowej telefonu na komputerze, telefon HTC Wildfire, na androidzie 2.2

(Kris-is) #2

Próbowałeś to: http://www.htc.com/pl/supportdownloadlist.aspx?p_id=311&act=sd&cat=3

(Xanonymous) #3

próbowałem, ale to jest do synchronizacji nie edycji, poza tym żeby ten programik działa trzeba mieć zainstalowanego outlooka co też mi nie leży.

(Pampali) #4

Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem. Jak masz Androida to musisz mieć konto na gmail'u więc możesz skożystać z książki gmail'a i dowolnie ją edytować z poziomu przeglądarki. Umnie wszysko się pięknie synchronizuje - książka, wiadomosci, dokumenty...

(Xanonymous) #5

to działa jeśli chodzi o kontakty mailowe, a ja potrzebuje edycje książki adresowej (adresy mailowe, nr telefonu, znajomi z facebooka) na telefonie.

(Pampali) #6

Więc zaloguj się do gmaila z komputera a przekonasz się że w "kontaktach" możesz przechowywać wszystko - numery telefonów, adresy, data urodzin, zdjęcie, komunikator a do tego masz kalendarz i mnustwo innych funkcji. I wszystko to dostępne jest z telefonu z androidem.

(Xanonymous) #7

w zakładce kontakty na gmailu mam tylko książkę mailową. Chyba że synchronizacja gmaila przebiega u mnie tylko w kierunku gmail -> telefon, a w telefon -> gmail już nie, może tak być?

(Pampali) #8

Logujesz na gmail.com (z komputera, przez przeglądarkę), klikasz z lewej strony u góry na "Kontakty" (tuż pod "Poczta"), klikasz znowu nieco poniżej na "Nowy kontakt" i wyskakuje ci okienko w którym możesz wpisać: Nazwę, adres email, telefon, adres, urodziny, adres url. Jak tego ci mało to nieco niżej masz przycisk "Dodaj" zapomocą którego możesz dodać kolejne pola.

W telefonie wchodzisz w ustawienia>konta i synchronizacja>zaznaczasz oba ptaszki i klikasz poniżej w "Zarządzaj kontami" na swój adres email> zaznaczasz "Synchronizuj aplikację Książka adresowa (a najlepiej zaznaczasz wszyskie ptaszki). Tak to wygląda na Xperia X8, ale jest to standart w Androidzie i u Ciebie też tak powinno być. Teraz jak wejdziesz w kontakty w telefonie to sprawdź jeszcze: Przycisk menu>"kontakty do wyswietlenia" i sprawdź czy masz tam swój adres email.

(Xanonymous) #9

dobra, widzę że nie zrozumieliśmy się do końca, i jednak dalej potrzebuję programu do edycji telefonicznej książki adresowej na komputerze, problem polega na tym, że to co mi wypisałeś miałem już zrobione i zostało to zsynchronizowane, ja jednak chciałbym zrobić "porządek" w książce adresowej i po połączać wszystkie kontakty z różnych źródeł.