Edycja książki na androidzie

Witam, szukam programu który umożliwi mi edycję książki adresowej telefonu na komputerze, telefon HTC Wildfire, na androidzie 2.2

Próbowałeś to: http://www.htc.com/pl/supportdownloadlist.aspx?p_id=311&act=sd&cat=3

próbowałem, ale to jest do synchronizacji nie edycji, poza tym żeby ten programik działa trzeba mieć zainstalowanego outlooka co też mi nie leży.

Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem. Jak masz Androida to musisz mieć konto na gmail’u więc możesz skożystać z książki gmail’a i dowolnie ją edytować z poziomu przeglądarki. Umnie wszysko się pięknie synchronizuje - książka, wiadomosci, dokumenty…

to działa jeśli chodzi o kontakty mailowe, a ja potrzebuje edycje książki adresowej (adresy mailowe, nr telefonu, znajomi z facebooka) na telefonie.

Więc zaloguj się do gmaila z komputera a przekonasz się że w “kontaktach” możesz przechowywać wszystko - numery telefonów, adresy, data urodzin, zdjęcie, komunikator a do tego masz kalendarz i mnustwo innych funkcji. I wszystko to dostępne jest z telefonu z androidem.

w zakładce kontakty na gmailu mam tylko książkę mailową. Chyba że synchronizacja gmaila przebiega u mnie tylko w kierunku gmail -> telefon, a w telefon -> gmail już nie, może tak być?

Logujesz na gmail.com (z komputera, przez przeglądarkę), klikasz z lewej strony u góry na “Kontakty” (tuż pod “Poczta”), klikasz znowu nieco poniżej na “Nowy kontakt” i wyskakuje ci okienko w którym możesz wpisać: Nazwę, adres email, telefon, adres, urodziny, adres url. Jak tego ci mało to nieco niżej masz przycisk “Dodaj” zapomocą którego możesz dodać kolejne pola.

W telefonie wchodzisz w ustawienia>konta i synchronizacja>zaznaczasz oba ptaszki i klikasz poniżej w “Zarządzaj kontami” na swój adres email> zaznaczasz "Synchronizuj aplikację Książka adresowa (a najlepiej zaznaczasz wszyskie ptaszki). Tak to wygląda na Xperia X8, ale jest to standart w Androidzie i u Ciebie też tak powinno być. Teraz jak wejdziesz w kontakty w telefonie to sprawdź jeszcze: Przycisk menu>“kontakty do wyswietlenia” i sprawdź czy masz tam swój adres email.

dobra, widzę że nie zrozumieliśmy się do końca, i jednak dalej potrzebuję programu do edycji telefonicznej książki adresowej na komputerze, problem polega na tym, że to co mi wypisałeś miałem już zrobione i zostało to zsynchronizowane, ja jednak chciałbym zrobić “porządek” w książce adresowej i po połączać wszystkie kontakty z różnych źródeł.