Edycja kształtu herbu w Photoshopie CC

Witam,

robię herb w Photoshop CC. Ma być on indntyczny jak ten, tylko że większa rozdzielczość - 62557.png W kształtach wybrałem już odpowiedni -

Ale jak najłatwiej zaedytować ten kształt, aby był jak najbardziej podobny do tego pierwszego (prosta kreska u góry, poszerzenie)?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam,

jakubgross

Polecam zrobić połowę jego przy użyciu pióra i potem zrobić odbicie lustrzane i połączyć :slight_smile:

No właśnie, pióra, a ja nie jestem mistrzem w rysowaniu. :smiley:

Nie zrozumiłeś, co kolega miał na myśli - wczytujesz ten plik do PS i odręcznie odrysowujesz połowę kształtu, jednocześnie modyfikując to co Ci nie odpowiada, a następnie kopiujesz i odwracasz. Jak będziesz mieć nadal problem 

Mam to zrobić na tym szablonie tak?

Dokładnie, dla mnie poszło by szybciej zrobić to w corelu i wypuścić plik do dalszej edycji w PS.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

A może gdzieś bym mógł znaleźć taki shape, który by pasował do orginalnego loga?

Otwórz obrazek z którego chcesz mieć herb, utwórz nowa warstwę, na nowej warstwie utwórz shape za pomocą pen toolal, zapisz shape, używaj.

 

Jeśli nie umiesz się posługiwać narzędziami w photoshopie to chyba nikt ci nie pomoże. Pen tool to rysowanie krzywymi, żaden talent artystyczne czytaj dobra ręka nie jest wymagana, wszystkie linie będą perfekcyjnie proste lub zaokrąglone.

Zawsze zostaje zlecenie komuś zrobienia shape na podstawie tego herbu co dałeś, myślę że za 10zł każdy kto umie to Ci to zrobi.

Chyba dam radę. :smiley:

PS. No dobra wychodzi mi, ale jest troche krzywo (minimalnie)

 

Jeszcze mam pytanie - jak zrobić tą przebiegającą białą linię. Da się to zrobić gradientem?

Możesz to zrobić za pomocą prostokąta jeśli chcesz mieć wszystko od a do z w wektorach. Za pomocą gradientu też się da, ale moim zdaniem więcej zabawy.

No właśnie próbuję jakoś gradientem.

Gradientem się zaorasz żeby ten pasek ustawić w odpowiednim miejscu, pod odpowiednim kątem i odpowiedniej szerokości.

 

Zrób na warstwie wyżej zwykły prostokąt przy pomocy rectangle tool i zrób jak to się chyba nazywa zastosowanie warstwy wyżej do niższej (alt+lpm pomiędzy warstwami w panelu layers, zobaczysz o co chodzi bo zmieni Ci się kursor) w tedy prostokąt będzie widoczny tylko na warstwie z herbem

Tarcza dostępna w formacie svg na tej stronie http://publicdomainvectors.org/pl/wektorow-swobodnych/Tarcza-prosta-kontur-wektor/27202.html

Tak, tylko bym potrzebował, aby góra była prosta. Takie coś jak Legia:

Może lepiej zroibć po prostu dwie kreski od punktu do punktu?

Masz tu 2 ssy o co chodzi bo nie mam czasu teraz tłumaczyć.

 

http://i.imgur.com/eHQYTuM.png

http://i.imgur.com/mVgbjEK.png

 

EDIT:

Żeby czerwone nie wychodziło poza herb robisz to ALT + LPM pomiędzy warstwami w panelu warstw (po prawej), pisałem Ci już o tym.

 

EDIT-2

svg po zaimportowaniu do ps/ai możesz edytować bez problemu przy pomocy narzędzi do rysowania krzywych.

Już rozumiem, dzięki.

Tylko, że to nie jest SVG, jak gdzieś bym znalazł takie SVG do Photoshopa, to bym był bardzo szczęsliwy.

To jest jakiś openclipart, który nawet źle się wstawia do programu.

 

PS. Zrobiłem takie coś:

Co teraz mam z tym zrobić, aby np. wypełnić wnętrze czerwonym kolorem (to tło jest przezroczyste), a nie mogę tego zapisać jako shape. Głównie to mi chodzi o uzyskanie kształtu, takiego jak ma tamto logo.

 

PS2 - Dobra już prawie to skończyłem, ale chciałem zapytać jaka będzie najlepsza czcionka (pogrubiona) do tego herbu.

To na pewno jest plik svg. W Inkscape  wstawia się bardzo dobrze.