Edycja listy że zdjęcia

Witam .Nie wiem czy we właściwym miejscu zadaję pytanie lecz opiszę o co mi chodzi.Przesłano mi na adres email zestawienie ,tabelę lub inaczej,listę ponad setki osób za pomocą kserokopiarki.Czy jest jakiś program za pomocą którego mogę edytować tą listę aby ją uaktualnić i zapisać jako nowy plik?Będë wdzięczny za pomoc,pozdrawiam .

Szukaj pod frazą OCR.

Wtedy sobie przerobisz na plik Excela lub Worda i na takim nanosił poprawki. Czasem trzeba porównać z oryginałem czy się nie poprzekręcały literki, bo np. niewyraźne były lub użyłeś programu co polskiego nie obsługuje dobrze.

Na pewno nie rób tego programem online jak nie ufasz regulaminowi usługi, że plik ma zerową szansę na wyciek z ich serwera.

Pobierz trial ABBYY FineReadee.

Tak jak wspomnieli przedmówcy, programy do OCR. Najlepiej jednak gdybyś poprosił osobę, która wysłała tą listę, aby postarała się ją dostarczyć w formie zwykłego dokumentu tekstowego.

Gorzej jak z dziada pra dziada jest papierowa (drukuj, oczyść dysk z plików).

Generalnie mogę się mylić, ale w firmach powyżej 5 osób jest obowiązek rozliczania się elektronicznie z zusów itd. (nie można papierowo już wtedy), więc co najmniej w płatniku powinna być lista? A że tu jest ponad setka …

Może to lista nie pod ZUS lub ransomware zjadło pliki i nie mają kopii i 65 letni emeryt musi przepisać przed rozwiązaniem umowy na plik z żywym tekstem.

1 polubienie

Miałem na myśli, to że pewnie z płatnika można by taką listę osób wyciągnąć. Gdyby nie było gdzie indziej, tak jak to opisałeś, gdyby ktoś „oczyścił dysk”. Więc spokojnie, na luzie ;)? A w tym momencie teoretyzowanie z ransomware …, nie mówię, że tak było lub nie było. Po prostu jest konkretny problem i tutaj sugerowałem skąd można próbować uzyskać te dane. Broń boże Ciebie nie atakuje (jeśli tak zabrzmiało to sorry), bo Twoje uwagi też są cenne.

65 letni emeryt dziękuje za odpowiedzi.Aby Wam wyjaśnić i rozwiać Wasze gdybanie.Jest to lista 116 działkowców ROD PZD z nazwiskami ,adresami i numerami uchwał więc są to dane które mogą być przechwycone a nie ma pliku a jest w archiwum zarządu tylko wydrukowana lista.Tak więc 65 -cio letni emeryt będzie musiał wykonać nowy plik PDF żmudnie wpisując w tabelkę dane starych i nowych działkowców.Jeszcze raz dziękuję, zdrowia życzę

Lepiej zapisać do pliku worda 2007+ i LibreOffice Wertera, bo pdf nie zawsze fajnie się edytuje - wpisując wnuki w pola zmarłych dziadków.

Raczej zarząd nie ma licencji na Adobe Acrobat :circus_tent: ani szans na szkolenia z edycji PDF w systemach GNU/Linux.

W sumie wyszło, że plik z dziada pra dziada papierowy np. maszynopisy.

Co tak Szanowny Pan ©krystian3w przyssał się do dziadków? Się pytam!Tak się składa że pytający dziadek potrafi korzystać z programów komputerowych a że chciałem sobie zaoszczędzić czas to zadałem pytanie i prośbę o pomoc.Do Twojej wiadomości abyś nie snuł teorii rodem z księżyca.Lista zapisana była w pliku i z tego pliku drukowana drukarką laserową.Przez czyjąś złośliwość pliki zostały usunięte,znalazłem tylko wydrukowana listę stąd też moje pytanie.Kończąc polemikę przyjm do wiadomości że mamy legalny program a w nim działający legalnie Adobe
Temat do zamknięcia,koniec dyskusji.Dziękuję tym którzy zechcieli mi pomóc a reszta…