Edycja menu kontekstowego oraz inne małe problemy

Witam.

Właśnie zainstalowałem sobie Vistę. Wszystko jest OK. Sterowniki, itd. zainstalowane jak należy.

Mam problem, ponieważ jak zainstalowałem AQQ to pojawiło mi się w menu kontekstowym “Wyślij przez AQQ”.

Nie chcę tego tam mieć, o ile programy do edycji tego menu na XP działały to na Viscie nie usuwają elementów :confused:

No i mam jeszcze jedno małe pytanie.

Czy jest jakaś możliwość pozbycia się tego kwadratowego tła gdy kliknę na ikonkę ? Strasznie mnie to denerwuje.

Jest jakaś możliwość, żeby było to tak jak na XP, że podświetla mi się tylko sama ikonka ? A nie masa obszaru pod nią…

Z góry dzięki za pomoc.

Do usunięcia rozszerzenia powłoki spróbuj użyć programu ShellExView (http://www.nirsoft.net/utils/shexview.html). Uruchamiaj jako Administrator. Jeśli chodzi o “kwadratowe tło” to jest ono częścią stylu Aero i nie można się go pozbyć. Jedyną metodą jest odpalenie “Stylu klasycznego” :lol: Powiedzmy sobie szczerze. Czy te kwadraty (prostokąty) ci naprawdę tak przeszkadzają? :roll: (mi na przykład w ogóle) Gdy nawet wrzucisz styl klasyczny i będziesz miał to podświetlenie ikony jak w XP, to i tak wokół ikon będzie tyle miejsca, jakby były tam te prostokąty. Podsumowując- styl klasyczny, ale podświetlenie ikon z XP, czy zostajesz przy Aero (Glass/Express), ale godzisz się na prostokąty. Wybór pozostawiam tobie. :stuck_out_tongue: