Edycja metadanych mp3 m4a

Postanowiłem podpisać sobie wszystkie moje nutki kto autor i tytuły, zrobiłem już większa polowe ręcznie przez właściwości --> szczegóły i tam dodawałem lub edytowałem. Co się stało a no to że nagle teraz zawsze jak chce zapisać informacje to wszelkie informacje które chciałem dodać lub edytować nie zapisują się a nawet stare informacje usuwają się.

Może jakiś odtwarzacz multimedialny ci podmienia dane? Ręczynie nie ma co się bawić, autor i tytuł to 2 kliknięcia w tym programie: https://www.dobreprogramy.pl/Mp3tag,Program,Windows,13220.html

Ale mi tak wygodnie i szybko mi to schodzi jakoś a foobar2000 jakoś potrafi napisać a tu nagle nawet po restarcie nie mogę tego napisać tylko się ciągłe puste pola robią. Oczywiście tylko te co proboje edytowac

Szkoda ze w tym foobar nie można zmieniać nazwy samego pliku.

Kolejny problem otagowałem ręcznie 1550 utworów z czego 50% przy użyciu foobar2000 i tu się pojawia problem z początku zapamiętywało wszystkich wykonawców to się nie przejmowałem ale teraz tak patrze i przy 80% zapisało mi tylko po jednym wykonawcy. Programy do odtwarzania widza tylko jednego eksplorator windows widzi tylko jednego, we właściwościach jest tylko jeden. Foobar2000 zaś widzi wszystkich wykonawców więc WOOT CO JEST NIE TAK!

Odpowiedź brzmi wersja tagów.

Ale ja mam m4a kodowane acc. I dalej nie rozumiem czemu program widzi a windows i odtwarzacze widza jednego autora a w niektórych plikach widać wielu autorów? Ponadto zauważyłem ze tam gdzie jest jeden autor a powinno być 2 po usunięciu tego jednego wskakuje z automatu ten drugi.

wrzuć jakieś 2 krótkie próbki - przeanalizuję pod Linuxem i Windows.

Zerknij na ten program, o którym już wspominał zresztą @darek719

Oto one po usunięciu autora w właściwościach wskakuje następny ale ich nie widać i programy tez ich nie widzą a foobar2000 je widzi. Czyli info jest ale coś nie wyświetla a w tych plikach tez jak próbuje dodać ręcznie informacje w właściwościach to zostaje puste pole po zapisaniu informacji a jak coś było napisane to to usunie.

To już wiadomo, czemu nie wyświetlane są Ci informacje kompletne.
Pliki zawierają informacje w formacie “Apple audio with iTunes info”, więc w systemie Windows nie zostaną Ci niestety poprawnie wyświetlone. Tylko w iTunes i wybranych aplikacjach obsługujących ten format.
Poza tym wykonawca jest w nagłówku ujęty jako “Performer”, a większość aplikacji wyświetla tag “Artist”.
Tu masz szczegółowe dane z analizy próbek:
info1.txt (1,8 KB)
info2.txt (1,8 KB)
(otwórz w Notepad++, bo koniec linii w Linux inaczej koduje :stuck_out_tongue:, nie chciało mi się zmieniać)

Tu masz próbki poprawione - spróbuj, czy dobrze Ci wykrywa.
(użyłem programu EasyTAG z opcją usuwania etykiet/meta-informacji)

próbki-poprawione - DOWNLOAD

No faktycznie jakoś to teraz widać ale co robi ta opcja usuwania etykiet? I dlaczego tobie działa mnie nie?

Usuwanie etykiet wywala wszelkie informacje o pliku zapisane w tagach / meta-danych.
Jednym słowem masz nagłówki informacyjne “iTunes” w swoich plikach i program je usuwa nadpisując standardowymi rozpoznawalnymi przez system i wszystkie praktycznie programy.
Pobierz sobie EasyTAG i wyedytuj po prostu.
https://download.gnome.org/binaries/win32/easytag/2.4/easytag-2.4.3-setup.exe
Zaznacz utwór, Ctrl+E (usuń etykiety) i uzupełniasz pola “Tytuł, wykonawca, wykonawca albumu” i zapisujesz zmiany Ctrl+S.
Jeżeli jakieś pliki mają wspólnego wykonawce to z przyciskiem Ctrl możesz zaznaczyć kilka utworów i edytować pola grupowo.