Edycja plików w folderze "Program files (86)"

Witam mam problem gdy chce z edytować czyli zmienić zawartość pliku testowego a potem zapisać wyskakuje mi “niemożna utworzyć pliku c:\program files (86)\xxx.xx”

Upewnij sie czy Ścieszka i nazwa pliku są poprawne.

Jak to odblokować pomocy ;(

Albo masz ograniczone prawa dostępu do w/w katalogu lub też wg. tego co powyżej napisałeś “upewnij sie czy Ścieszka i nazwa pliku są poprawne”, być może w nazwie pliku masz niedozwolone znaki.

Nie ścieżka i nazwa dobra gdzie mogę ustawić te prawa

Prawa nadajesz spod konta admina do katalogu PF (dodajesz usera, który siedzi na koncie ograniczonym), ale to jest niebezpieczne, po co ustawiać to w ten sposób, …twoja wola. Jest jeszcze metoda poprzez gpedit.msc, łatwiejsza o ile ma się gpedit.msc :lol:

Acha zapomniałem powiedzieć, PPM na PF -> zabezpieczenia -> dodajesz usera (pewnie już jest tam wpisany) oraz nadajesz mu pełny dostęp.

Co to jest “PPM” i “PF” . Posiadam gpedit.msc jak uruchomiłem to prze start\uruchom to włączyła mi się ta przystawka .

Jeśli to się ustawia w tej przystawce to mógłbyś podać dokładną ścieżkę .

I jeszcze jedno jak chciałbym ustawić mojemu użytkownikowi pełną kontrole to gdzie bo ja już jestem w grupie “administratorzy” i myślałem że mam pełne uprawnienia .

PPM - prawy rzycisk myszki

PF - program files (moja wina, nie powinienem pisać skrótami)

z tym gpedit to chwilka… nie mam visty business pod ręką :frowning: sprawdze to pod Xp-kiem

Nie mogę dodać użytkowników do zabezpieczeń i dodać im uprawnień bo widocznie ja mam uprawnień ale tylko w PF :slight_smile:

Postępuj wg tego… http://www.xp.net.pl/art/bezp_surf.html (Rozwiązanie 3: Group policy), podany tam opis nie dotyczy tylko programów lecz również katalogów.

Powinien tam być taki o to klucz ( :frowning: klucz pochodzi z Xp-ka więc może się różnić), w każdym bądź razie musisz utworzyć ścieżkę do katalogu PF i ustawić ją aby była niezabezpieczona.

%HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ProgramFilesDir% (ustawiony na unrestricted), domyślnie bez instalacji łatki (levels.reg) będą tylko dwa ustawienia i Tobie to wystarczy.

Ale ja mam viste to będzie to samo ???

Kurcze, nie mam teraz Visty, aby to dokładnie sprawdzić. Ale musisz dodać nową regułę w postaci ścieżki dostępu do katalogu PF tak jak napisałem i ustaw ją na “bez ograniczeń”.

ok to spróbuje z kąta administratora thx

Nie wiem czy ta metoda zadziała, jak co to pisz na gg będzie szybciej.

Jest wałek bo nie wiem jak przełączyć typ logowania i nie moge wpisać administrator ;( nie mam jak do ciebie napisać bo nie mogę znaleźć twojego gg oto moje 8869976