Edycja plików xml

Mam problem ponieważ w grze star wars empire at war chce zmenić czas budowy jest ich wiele i zastanawaiałem się czy jest opcja aby zmienić wiele wartości naraz np wszystkie w lini <Build_Time_Seconds>220</Build_Time_Seconds>, np zamiast 220 w następnęj 100 a w innej 30, czy jest opcja aby w notepad +++ wpisać tą linię i zamienić wszystkie liczby naraz,
Kiedyś używałem komędy do tego ale niestety ją zapomniałem było to coś mniej więcej tak w polu wyszukiwania wpisywałem
<Build_Time_Seconds>.*</Build_Time_Seconds> natępnie ta linia w polu czym zastąpić z liczbą jaką chciałem np <Build_Time_Seconds></Build_Time_Seconds>

Wypróbuj to narzędzie:

Ma również opcje edycji plików xml.

Przecież Notepad++ ma wbudowaną funkcję do zamiany (jak praktycznie wszystkie edytory tekstu), CTRL+H lub Szukaj->Zamień

możesz wcześniej np zaznaczyć zakresem czy markiem odpowiednie linie i tylko w zaznaczeniu zmienić tą liczbę

przepraszam, chodzi mi o to wpisać by np zamieniło mi wszystko <Build_Time_Seconds></Build_Time_Seconds>, nie ważne jaka liczba aby wszystkie takie wiersze z różnymi liczbami w środku zamieniło na np 1 w wszystkich wierszach naraz, mam ten wiersz z liczbą 220 a inny 10 a inny 30
<Build_Time_Seconds>20</Build_Time_Seconds>,<Build_Time_Seconds>220</Build_Time_Seconds>, i chodzi mi to jak naraz wyszukać w szyskie i jednocześnie zamienić na np <Build_Time_Seconds>0</Build_Time_Seconds>, to co chce. pamiętam że w wyszukiwaniu zamiast liczby wpisywało się coś w stylu .* i to znajdywało ten wiersz bez względu na liczbę jaka tam była
w polu szukaj wpisywałem coś w stylo <Build_Time_Seconds>.*</Build_Time_Seconds>, i to zamieniało i znajdowało wszystko bez względu na liczbę, może wiesz co trzeba wpisać?

Do znajdź:

<Build_Time_Seconds>\d+<\/Build_Time_Seconds>

Do zamień:

<Build_Time_Seconds>111</Build_Time_Seconds>
  • Włącz regex w Notepad++ (tryby wyszukiwania) i:

    \d+ lub [0-9]+ je znajdzie i podmieni na np. 111 dla opcji:

    • zamień
    • zamień wszystko
    • zamień w zaznaczeniu
    • zamień w otwartych plikach
    • bonusowo też w folderze z opcji „szukaj w plikach” jak masz setki XML-i a program zdycha jak są wszystkie otwarte lub jakiś jest ogromny