Edycja pliku boot.ini i błąd

Otóż mam następujący problem. Po zmianie wartości w pliku boot.ini z poziomu systemu Windows XP, przy ponownym uruchomieniu komputer już nie działa. Jest tylko napis, typu że dysk nie jest obsługiwany itd. Wynika to zapewne ze zmiany wartości w pliku boot. I teraz pytanie: Jak można przywrócić system do stanu sprzed edycji z poziomu bios lub innym sposobem. Nie mam pomysłu. Bardzo proszę o odpowiedź.

Dowolna botowalna płyta np. HIREN tak zeby mozna bylo looknąć do partycji i edytuj

Zawsze jak sie robi edycje tego pliku to powinienes skopiowac to co jest do nastepnej linijki potem potestować

Ewentualnie uruchom konsolę odzyskiwania z płytki z Windowsem XP (ustaw bootowanie w BIOSie z napędu CD\DVD, włóż do napędu płytkę z Windowsem, zapisz zmianę ustawień BIOSu, uruchomi się instalator Windowsa. Przy pierwszej planszy wyboru naciśnij klawisz “R” - uruchomi się konsola odzyskiwania)

Wpisz:

*cd C:*

bootcfg /rebuild

Najgorsze jest to, że edytowałem ten plik boot.ini, ponieważ nie działało poprawnie bootowanie. Mianowicie, po ustawieniu w biosie boota na CD/DVD wyskakiwało co prawda, że naciśnięcie spowoduje rozruch, jednak po naciśnięciu nic się nie działo i ładował się nadal system, i teraz jest problem z zbootowaniem czegokolwiek, a wasze propozycje tego się tyczą. Jakieś propozycje, co mogło zostać zmienione, np. w bios, że po naciśnięciu przycisku nie bootuje? Lub inne rozwiązania. Za te dziękuję.

Ogólnie ten błąd wiem że jest w pliku boot.ini w wierszu disk - wartość przestawiona z (0) na (1) w obu przypadkach i chodzi głównie o to jak można to teraz zmienić : /

Akurat ta zmienna disk sluzy tylko do dyskow SCSI.

Odlacz fizycznie dysk.

Wlacz komputer przywroc domyslne wartosci BIOSU

Zbootuj plyte jak sie nie da to wina nie lezy po stronie hdd.

Jak sie da to podlacz dysk i sprobuj podlaczyc. Ale widze ze masz dostep do komputera to moze poprostu podepnij dysk do innego kompa i edytuj ten plik

czy może podłaczone urządzenie Pendrive :?:

Nie bootowało, bo klawiatura na złączu USB. Trzeba było przestawić w BIOS jedną opcję, boot zadział i poradziłem sobie już dalej z problemem poprzez rebuilt boota. Wszystko jest już w porządku. Nie mniej jednak dzięki za próbę pomocy.