Edycja pliku boot.ini XP w Viście

Mam problem. Wcześniej normalnie włączałem 2 windowsy, XP i Viste ale jak wybierałem Windows XP do pokazywało się następne menu z systemami: XP , XP i Vista. Denerwowało mnie to bo były niedość że 2 XP (te same, lecz jeden niechciał się uruchomić) to jeszce Vista która była w poprzednim botowaniu (visty). No to weszłem do XP i usunołem 2 linjiki windowsów w boot.ini. Zrestartowałem kompa i wybieram XP i mryga w górnym rogu kreseczka i nic się nie dzieje. Mam kopie mojego starego boot.ini ale niewiem gdze skopiować (na dysku XP niewidze tego pliku po zaznaczenu pokaż ukryte pliki lecz w viście widze). Wiecie co moge zrobić ? albo gdzie to skopiować ? :frowning:

Skopiuj bezpośrednio na partycję.

Ale radzę Ci skorzystać z zewnętrznego programu, który w prosty sposób zrobi Ci bootloader.

Był już taki temat na forum, użyj :szukaj:

Złączono Posta : 10.04.2007 (Wto) 13:15

Pod Vistą uruchamiasz ten program:

KLIK

I konfigurujesz 8)

Jak skopiuje to nic nie daje. A ten program jest do ustawiania bootloadera a nie edytowania pliku boot.ini z XP’ka :?

A co ty chcesz edytować. Plik boot.ini jest to plik do wyboru między systemami: np xp i windows2000 czy dowoma systemami xp zainstalowanymi na różnych partycjach. i musi znajdować się na dysku z którego startuje system, najczęsciej jest to dysk C:

Przykładowo:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional(1)" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional(2)" /noexecute=optin /fastdetect

Jest do ustawiania bootloadera tak jak plik boot.ini.

Instalujesz go pod Vistą, ustawasz bootloader i nie masz problemu.