Edycja pliku boot.ini

W pliku boot.ini znajduje się napis:

timeout=30

Czy dobrze myślę, że jest to czas ładowania się systemu? Czy wartość tą można edytować. Na mniejszą oczywiście :smiley:

Boot.ini - kontrola Startu

http://faq.pcformat.pl/index.php/Boot.ini_-_kontrola_Startu

:slight_smile:

Nie, oznacza to czas (w sekundach) mówiący jak długo będzie wyświetlane okno wyboru systemu w razie potrzeby jego użycia np do wybrania konkretnego systemu.

Ach to jest czas wyboru gdy na przykład na kompie są dwa systemy. Sorki, zaćmienie wieczorne. Dzięki za wyjaśnienie

Taką ciekawostkę dorzucę - (dotyczy Windows XP, nie wiem jak jest z Vistą) w programie msconfig.exe jest opcja do edytowania pliku boot.ini - minimalna wartość parametru ‘timeout’ jaką pozwala ustawić program to tylko 3, mimo, że poprzez ręczne edytowanie możesz wpisać 0 i nic się nie stanie (żadnych BSODów czy innych niespodzianek). Kiedy w pliku boot.ini masz ustawioną wartość timeout poniżej 3 (0, 1 lub 2) i uruchomisz msconfig.exe, program automatycznie zmienia tą wartość z powrotem na 3 :expressionless: (trzeba kliknąć na OK, żeby taka zmiana miała miejsce). W takiej systuacji nie pozostaje nic innego jak nie korzystać z msconfig.exe, albo za każdym razem ręcznie edytować plik boot.ini. Oczywiście takie zachowanie programu przyniesie widoczne rezultaty tylko jeśli mamy zainstalowane dwa systemy.

Wiem o tym wszystkim z własnych doświadczeń, pozdrawiam! :smiley: