Edycja pliku boot.ini

(bartib) #1

W pliku boot.ini znajduje się napis:

timeout=30

Czy dobrze myślę, że jest to czas ładowania się systemu? Czy wartość tą można edytować. Na mniejszą oczywiście :smiley:

(Leon$) #2

Boot.ini - kontrola Startu

http://faq.pcformat.pl/index.php/Boot.ini_-_kontrola_Startu

:slight_smile:

(Cosik Ktosik) #3

Nie, oznacza to czas (w sekundach) mówiący jak długo będzie wyświetlane okno wyboru systemu w razie potrzeby jego użycia np do wybrania konkretnego systemu.

(bartib) #4

Ach to jest czas wyboru gdy na przykład na kompie są dwa systemy. Sorki, zaćmienie wieczorne. Dzięki za wyjaśnienie

(And798) #5

Taką ciekawostkę dorzucę - (dotyczy Windows XP, nie wiem jak jest z Vistą) w programie msconfig.exe jest opcja do edytowania pliku boot.ini - minimalna wartość parametru 'timeout' jaką pozwala ustawić program to tylko 3, mimo, że poprzez ręczne edytowanie możesz wpisać 0 i nic się nie stanie (żadnych BSODów czy innych niespodzianek). Kiedy w pliku boot.ini masz ustawioną wartość timeout poniżej 3 (0, 1 lub 2) i uruchomisz msconfig.exe, program automatycznie zmienia tą wartość z powrotem na 3 :expressionless: (trzeba kliknąć na OK, żeby taka zmiana miała miejsce). W takiej systuacji nie pozostaje nic innego jak nie korzystać z msconfig.exe, albo za każdym razem ręcznie edytować plik boot.ini. Oczywiście takie zachowanie programu przyniesie widoczne rezultaty tylko jeśli mamy zainstalowane dwa systemy.

Wiem o tym wszystkim z własnych doświadczeń, pozdrawiam! :smiley: