Edycja pliku PDF

Witam,

poszukuję programu, którym będę mógł edytować plik PDF. Wiem, że jest takich wiele, ale mnie chodzi o konkretny efekt, którego nie mogę (lub być może nie umiem) osiągnąć za pomocą programów, które już testowałem. Zatem, co chcę osiągnąć? Otóż …

… chciałbym, aby program tworzył hiperłącza w miejscu, które zaznaczę. Jeżeli zaznaczę obszar zdjęcia X, chciałbym, aby (po zapisaniu zmian oczywiście) pojawiło się powiększenie zdjęcia (do którego podawałoby się wcześniej ścieżkę dostępu). Ważne jest, aby to zdjęcie nie potrzebowało do otworzenia się jakichś specjalnych programów - powinno otwierać się “za pośrednictwem” pliku PDF, który jest edytowany (tak, aby treść pliku, jak i sam plik był nadal w tle). Mam tutaj na myśli działanie podobne do stosowanego w wyświetlaniu się galerii opartych na jQuery lightbox - pod spodem treść PDF-a, na górze powiększony obraz.

Podobna sytuacja miałaby wystąpić w przypadku plików audio i wideo. Chciałbym, aby po kliknięciu w tekst, który jest hiperłączem, “nad” treścią pliku pojawił się odtwarzacz z całym panelem (start, stop, pasek przewijania). Miałby to być odtwarzacz “wbudowany” w program PDF - tak, aby po kliknięciu w powstały odsyłacz nie wysyłałoby się zapytanie do użytkownika, w jakim programie (zainstalowanym na komputerze użytkownika) ma zostać otwarty plik. Wszystko otwierałoby się i odtwarzało za pomocą wbudowanych w program (edytor PDF) aplikacji.

Czy programy do takiej edycji istnieją? Da się wykonać takie rzeczy?

Będę wdzięczny za wskazówki.

Pozdrawiam

:slight_smile:

Dowiedz się wiecej co to jest PDF i do czego służy i jak powstał.

generalnie nie ma takich programów do edycji PDF - ten format nie poto powstał i nie do tego służy.

Ps.

Nie ma możliwości linkować do grafiki zewnętrznej i nie otwierać jej w jakimś programie nawet jeśli będzie ona w PDF to otworzy się jak drugi dokument

By osiągną takie rzeczy jakie chcesz zmienił bym format na HTML

Ale mogę sie mylić

Niestety nie można edytować programów w PDF. Jedyne co możesz próbować to kombinacje z edytorami graficznymi. :frowning:

Może spróbuj stworzyć dokument tak jak mówisz, ze wstawieniem grafik, hiperłącza i wideo w zwykłym programie do pisania np. LibreOffice, a potem wyeksportuj do pliku PDF.

Ewentualnie polecam :

http://www.dobreprogramy.pl/PDFXChange- … 15117.html

Zawiera dużo opcji edycji, może tam znajdziesz to czego szukasz.

W ostateczności, polecam jak kolega wyżej - zmianę formatu tekstu.