Edycja pliku swf

Zaczynając od początku: zacząłem tworzyć panoramę, i wszystko wychodzi całkiem ładnie, lecz jest parę ale.

Otóż, potrzebuję dorzucił do pliku swf funkcję przewijania, bo na chwilę obecną da się tylko kierować myszką, a także o ile to możliwe dorzucić informację o autorze pracy, czyli o mnie, w miejscu które zostało pokazane na screenie.

Czyli pod lub nad tym co zostało zaznaczone na zdjęciu. Okienko to pojawia się po kliknięciu prawym klawiszem myszki.

 

Mam nadzieję, że opisałem swój problem dość jasno. 

Z góry dzięki za pomoc.

post-151771-0-65672000-1400436692_thumb.

Wydaje mi się że się nie da.

Ale skoro wydałeś sporo kasy na ten program to myślę że jak napiszesz do producenta to powinien ci na to odpowiedzieć.

Pliki …swf  są plikami już skompilowanymi i pisanymi we flashu.

Musiał byś mieć plik źródłowy i oczywiście odpowiednią wersję flasha aby móc dokonywać zmian.

floyd chyba nie przyjrzałeś się co dokładnie chce zrobić cinus4444

On chce wpisać swoje dane w miejscu przeznaczonym dla producenta programu!

Po pierwsze w temacie jest mowa o edycji pliku swf

Po drugie producentem programu jest Panotur pro, a nie dowolny Kowalski tworzący panoramę w tym programie.

Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Gdyby było tam jakieś okienko do wpisania danych o autorze pracy wykonanej w tym programie, to była by taka możliwość aby takiego wpisu dokonać.

Programu nie znam więc trudno mi powiedzieć czy w ogóle taka możliwość istnieje. Czasami w programach płatnych pewne funkcje są blokowane w wersjach próbnych. A, czy to jest wersja próbna - darmowa czy zakupiona, to wie tylko autor pytania.

P trzecie autor pytania chce jeszcze dorzuć nowe funkcje przewijania, a to już wymaga ingerencji w plik źródłowy.

 

Dane producenta programu chcę zostawić.

 

 

Głównie chodzi mi o funkcję przewijania. A co do programu to jest to tylko przykład, ponieważ ja go nie używam. A screen jest z czego innego, tylko idealnie pokazywał mój problem i dlatego go użyłem i opisałem.

 

I właśnie chodzi mi o wyciągnięcie z swf-a edytowalnego kodu źródłowego i dodania do niego swoich poprawek.

Jest wiele programów do edytowania plikow swf, ale ich możliwości są bardzo ograniczone i nie bardzo wierzę, że można w nich zrobić to co Ty chcesz zrobić.

Np.

http://www.dobreprogramy.pl/Sothink-SWF-Quicker,Program,Windows,12605.html

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/flash/Sothink_SWF_Editor.html.