Edycja strony www - html

Witam,

Mam taki problem: Stowarzyszenie, w którym pracuję posiada stronę internetową nieaktualizowaną od około 3 lat. Ostatnio padł pomysł o jej zaktualizowaniu. Niestety nie mam dojścia do osoby, która się tym wcześniej zajmowała, czy jest możliwość edycji takiej strony? Powiedziałby mi ktoś jak się za to zabrać?

Z góry dziękuję.

W jakim sensie edycja?

Jeżeli treść to zależy czy to jest cms czy nie. Jeżeli to pierwsze to wystarczy iż ktoś posiada odpowiednie pozwolenia na zarządzanie stroną (wtedy zakładam iż ktoś ma login i hasło wymagane do zalogowania). Przy tym drugim (jak i przy chęci zmiany “bebechów” stronki) musicie mieć dane do ftp i najlepiej serwera mysql (jeżeli korzystacie).

Najlepiej skontaktować się z osobą, która tym zarządzała.

Wszystko się da :). Przy cms’ach zapewne będą dostępne jakieś formularze zarządzające stroną, przy “zwykłych stronkach” pozostaje edycja za pomocą jakiegoś programu (oczywiście niekoniecznie - różne są rozwiązania) - ciężko doprecyzować odpowiedź, za dużo niewiadomych.

Na razie chodzi mi o dodawanie aktualności, zdjęć. W sumie to jestem zielona w tym temacie, kiedyś coś tam w tych kwestiach robiłam, no ale myślałam, że by się spróbowało jakby ktoś mi powiedział jak to zacząć.

A czy gdybym pokazała Ci tę stronę mógłbyś ocenić co da się zrobić?

Jeżeli macie dane do ftp oraz do serwera mysql (jeżeli korzystacie) to zrobić można wszystko - ograniczenie to umiejętności osoby, która będzie stronę edytować (chyba że to strona typu cms, bądź strona ułatwiająca edycję treści - wtedy prosta edycja nie wymaga zazwyczaj żadnej, bądź minimalnej, wiedzy z pogranicza html/css). Od czego zacząć - np. http://www.kurshtml.edu.pl/html/zielony.html.

Nie pomagam poza forum.