Edycja tekstu - open office

Chciałabym żeby tekst był ‘rozmieszczony’ od początku do końca wiersza ale nie wiem jak to zrobić (załącznik).

I co zrobić aby fragmenty tekstu były pod sobą a nie na oddzielnych stronach? Bo chciałabym mieć jak najmniej tych stron

post-266240-0-64549700-1411935851_thumb.

Cześć,

 

O ile dobrze cię zrozumiałem to wystarczy skorzystać z justowania tekstu.

Próbowałam, to nie działa

Cześć,

 

Na zdjęciu wyraźnie widać, że masz włączone wyrównywanie tekstu do lewej strony.

Przepraszam za tak proste pytanie, ale najpierw zaznaczasz tekst, a następnie wybierasz opcję justowania, która nie działa?

A spróbuj wyczyścić formatowanie tekstu i dopiero go wyjustować.

Co to znaczy nie działa? Na ostatnim pasku narzędzi klikasz ikonkę z równymi paskami. Licz się z tym, że spacje się rozjadą. Tekst prawdopodobnie skądś przekleiłaś, więc formatowanie jest i byle jakie, w każdym razie pousuwaj akapity (entery), co do oddzielnych stron, widocznie zrobiłaś podział na strony, który wystarczy usunąć backspacem. Na pierwszym pasku narzędzi kliknij sobie ikonkę, tę przed lupą, to Ci podświetli formatowanie, będzie Ci łatwiej dojść do ładu.

Jak nie znasz podstaw pracy z procesorem tekstu, tu znajdziesz poradnik jak pisać, edytować i formatować tekst w LibreOffice (LO bazuje na OpenOffice.org) :arrow: http://kursdlaopornych.pl/writer/

Dla kogoś kto ma przynajmniej zielone pojęcie o edytorach tekstu to zasadnicza sprawa pokazać znaki ukryte (nie drukowane) Ctrl+F10 aby zobaczyć czym to jest sformatowane że ustawia się tak jak ustawia.

Gdy widzimy znaki ukryte to można je i skasować a tak to jest tylko wróżenie z fusów. :slight_smile:

Ten tekst wygląda tak(załącznik) i naprawdę nie mogę jakoś z nim nic zrobić. Zainstalowałam sobie worda ale nadal nic

2.txt

Typowy  tekst napisany przez osobę nie mającą zielonego pojęcia o formatowaniu tekstu w edytorze. Skopiować do  edytora, włączyć  podgląd znaków niedrukowalnych, polikwidować zbędne łamania wierszy i puste wiersze, sformatować  tekst  według prawideł które masz  w jednym z  linków powyżej.

No jak odpalasz format txt w procesorze tekstu zamiast w edytorze tekstu (edytor i procesor tekstu to nie to samo), to nie dziwne, że Ci nie działa.

Najlepiej otwórz to w Notatniku lub innym edytorze tekstu (OpenOffice otwiera ten plik, ale wychodzą krzaczki), skopiuj i wklej w OpenOffice.org i dopiero wtedy formatuj tekst.

Nasza pomoc nic nie da do chwili gdy nie zrozumiesz kilku podstawowych spraw.

  1. Jeżeli jest to plik typu .txt jak został zamieszczony to otwierasz go w pierwszym rzędzie notatnikiem czy Notepadem++ a nie OpenOffice czy Wordem.

  2. Potem to skopiować no do OpenOffice czy Worda.

  3. Musisz odkryć znaki ukryte (nie drukowane) aby zobaczyć że u ciebie jest 1500 albo i więcej niepotrzebnych znaków enter tworzących nowe linijki w tekście co powoduje problem o którym piszesz.

 

Otwierałem ten Twój plik i jest jak tu piszę.

Trudno aby ktoś z nas siedział teraz nad tym plikiem kilka godzin i kasował te niepotrzebne nowe linijki.