Edycja zdjęcia w Word 2007 - CV


(8radek8) #1

Jak w temacie. Mam zrobione CV (bez żadnych bajerów typu nagłówki, linie podkreślające itp. Chciałem wrzucić zdjęcie żeby było obok danych osobowych tak jak tu w 3 przykładzie: http://www.cv4you.com/poland/samples/samples.html

Ale jak wklejam zdjęcie to wrzuca mi się ono nad lub pod danymi ( w zależności gdzie wklejam, a chciałbym żeby było centralnie na środku danych po prawej stronie. Jak to zrobić ??


(kamil_w) #2

Nagłówki stosuje się przy dłuższych publikacjach. Dzięki nim można w sposób automatyczny wygenerować spis treści.

Co do zdjęcia, to zapewne masz je zakotwiczone równo z tekstem. Może pomóc zakotwiczenia jako ramka i ustawienie w danym obszarze dokumentu odpowiednich granic tekstu, ale bardziej elegancko było by to wsadzić do tabeli i ustawić jej obramowanie na 'brak'


(Saeros) #3

Albo oblewanie tekstem - domyślnie w Wordzie chyba jest tak, że zdjęcie przesuwa tekst. Kliknij prawym na właściwości zdjęcia i dopasuj odpowiednie oblewanie, wtedy Ci pozwoli ustawić jak chcesz.


(8radek8) #4

Dzięki wielkie. Wrzuciłem do tabeli.

Pozdrawiam.


(Kpc21) #5

Stosowanie nagłówków (i ogólnie stylów) przy krótkich publikacjach nie jest niczym złym. Dają one nie tylko możliwość automatycznego wygenerowania spisu treści, ale również zastosowania w szybki sposób takiego samego formatowania w wielu miejscach. Tak jak CSS przy HTML-u.

Klikasz na zdjęcie PPM -> Właściwości, tam na odpowiedniej zakładce wybierasz oblewanie jako ramka albo przyległe. Stosowanie tabeli w tym wypadku absolutnie nie ma sensu.