Edycja zrzutów ekranu

Witam. Do tej pory na Windows 11 pod przyciskiem ‘print screen’ miałem zrzut ekranu, który wykonywał się w trzech etapach:

  • prośba o zaznaczenie obszaru
  • potwierdzenie
  • wyświetlenie zaznaczonego obszaru z opcją podkreślenia czegoś na czerwono albo skopiowania obrazu bezpośrednio powiedzmy do czatu Teamsów albo gdziekolwiek lub też zapisania do określonej lokacji.

Nie wiem czy coś przypadkowo zmieniłem w opcjach, czy to update Windowsa, ale dzisiaj próbując robić to samo print screen zadziałał trochę inaczej tj. po potwierdzeniu automatycznie obraz zapisuje mi się do ‘obrazy/Zrzuty ekranu’ bez możliwości edycji, zmiany lokalizacji i wklejenia obrazu bez zapisu. Pod kombinacją Windows + Shift + s jest to samo, chociaż tutaj nie wiem jak było wcześniej. Czy ktoś wie jak przywrócić poprzednie ustawienia?

Zrzut ekranu (6)
A nie masz powiadomienia w rogu? Uruchom przeglądarkę obrazów (jaką masz) i wklej (obraz jest w pamięci)

Ustawienia → Ułatwienia dostępu → Klawiatura → Skrót klawisza Print Screen:
image

Ok. Chyba nie wyświetlało mi się, bo miałem nieprzeczytane inne powiadomienie. :smiley: Dzięki bardzo!

Ja polecam Narzędzie Wycinanie. CTRL i SGIFT i S razem.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.