Edycje visty a zapotrzebowanie na pamięć

Teoretycznie wszystkie edycje visty mają identyczne wymagania ale wielu użytkowników wierzy że warto kupić np Vistę HP ponieważ dużo mniej pamięci pożerają usługi systemowe i funkcje itp. Czy to prawda?

Tak to prawda, w zaleźności jakich programow bedziesz uzywac.

Nie prawda, ludzie wierzą w co chcą, sami sobie wymyślili, że nabogatsza wersja Visty zamula kompa, a home basic w ogóle.

Wszystko zależy od sprzętu jaki masz :!:

Także ja jednym komputerze , każda edycja Visty będzie chodziła tak samo, i nie wierz w bzdury wyssane z palca :mrgreen:

On nie pisał o programach, przeczytaj raz jeszcze jego posta ale ze zrozumieniem :

No… Biorąc pod uwagę zasobożerność usług potrzebnych MediaCenterowi - można stwierdzić że Vista Ultimate i Premium zajmują trochę (o 3MB) więcej pamięci. Chociaż z drugiej strony te 3MB leżą nonstop w swapie jeżeli się nie używa MediaCenter.

Aero - Większości “userom” piszącym o “zasobożerności” Visty radziłbym najpierw przestudiować zasadę działania SuperFetch i kontrolera pamięci w Viście a potem wypisywanie bzdur że niby Vista zżera TYYYYLE RAM-u. Wg mnie załadowanie większości usług do pamięci RAM podczas gdy inne programy z niej nie korzystają je super rozwiązaniem. Zaś panom “przyśpieszaczom visty” powiem tyle: nie optymizujcie jej w stylu “optymizowania XP” bo skutek będzie odwrotny do zamierzonego…

No to mit obalony ;). sCooBy^@ co do optymalizacji visty to przekonałem się na własnej skórze hehe. Pożera mi ok 43% pamięci z 1Gb + ReadyBoost w sumie tylko 7-8% więcej niż XP na kompie z którego właśnie korzystam.