Edytor dobry do frameworków PHP

Witam,

szukam edytora dobrego do frameworków PHP. Konkretnie pracuje na CakePHP. Wiem, że do Zend jest wtyczka do Netbeans jednak wole Cake. Czy jest taki edytor, który po wpisaniu w warstwie View (MVC):

$html->

i naciśnięciu kombinacji klawiszowej (np. tak jak w Eclipse ctr+space) da mi propozycje metod zawartych w tym helperze?

Dla Netbeansa jest opis jak to uzyskać:

http://www.tiplite.com/cakephp-support-in-netbeans/

Możesz spróbować czy w Komodo Edit takie coś zadziała.

A jest taki edytor, który śledziłby napisane modele i w kontrolerze np. $this->User-> dał propozycję po naciśnięciu jakiejś kombinacji?

Komodo Edit jest skonstruowany tak ze jeśli przykładowo znajdzie jakąś klasę w danym projekcie to w podpowiedziach wyświetla wszystkie właściwości i metody. Ogólnie to jest edytor z podpowiedziami i np. auto uzupełnianiem zmiennych (kombinacja ctrl+spacja lub tab jeśli ustawimy). Instalacja kosztuje 100MB, możesz próbować wersję 6b3 lub stabilną 5.2.4. Nie jest to lekki edytor jak np. Geany ze względu na duże funkcjonalności.

Dobra. Korzystam z Ecplise z wtyczką do PHP. Poradziłem sobie z tym w sposób następujący:

w kontrolerze aby skorzystać z modelu wystarczy dodać:

/**

* Jakiś opcjonalny opis

* @var ModelName

*/

var $ModelName;

Jeżeli chodzi o helpery w plikach *.ctp to sposób jest następujący: tworzymy plik o dowolnej nazwie i konstrukcji takiej jak poniżej:

<?

exit();

if(false) {

$html = new HtmlHelper();

}

?>

I tak wymieniamy helpery. tego pliku nie załączamy nigdzie. On wystraczy bo Ecplise wykonuje całą robotę za nas. I w plikach widoku propozycje działają. Z tego co mi wiadomo działa to również w NetBeans.