Edytor dobry do frameworków PHP


(Bartekviper) #1

Witam,

szukam edytora dobrego do frameworków PHP. Konkretnie pracuje na CakePHP. Wiem, że do Zend jest wtyczka do Netbeans jednak wole Cake. Czy jest taki edytor, który po wpisaniu w warstwie View (MVC):

$html->

i naciśnięciu kombinacji klawiszowej (np. tak jak w Eclipse ctr+space) da mi propozycje metod zawartych w tym helperze?


(And_re2) #2

Dla Netbeansa jest opis jak to uzyskać:

http://www.tiplite.com/cakephp-support-in-netbeans/


(ra-v) #3

Możesz spróbować czy w Komodo Edit takie coś zadziała.


(Bartekviper) #4

A jest taki edytor, który śledziłby napisane modele i w kontrolerze np. $this->User-> dał propozycję po naciśnięciu jakiejś kombinacji?


(ra-v) #5

Komodo Edit jest skonstruowany tak ze jeśli przykładowo znajdzie jakąś klasę w danym projekcie to w podpowiedziach wyświetla wszystkie właściwości i metody. Ogólnie to jest edytor z podpowiedziami i np. auto uzupełnianiem zmiennych (kombinacja ctrl+spacja lub tab jeśli ustawimy). Instalacja kosztuje 100MB, możesz próbować wersję 6b3 lub stabilną 5.2.4. Nie jest to lekki edytor jak np. Geany ze względu na duże funkcjonalności.


(Bartekviper) #6

Dobra. Korzystam z Ecplise z wtyczką do PHP. Poradziłem sobie z tym w sposób następujący:

w kontrolerze aby skorzystać z modelu wystarczy dodać:

/**

* Jakiś opcjonalny opis

* @var ModelName

*/

var $ModelName;

Jeżeli chodzi o helpery w plikach *.ctp to sposób jest następujący: tworzymy plik o dowolnej nazwie i konstrukcji takiej jak poniżej:

<?

exit();

if(false) {

$html = new HtmlHelper();

}

?>

I tak wymieniamy helpery. tego pliku nie załączamy nigdzie. On wystraczy bo Ecplise wykonuje całą robotę za nas. I w plikach widoku propozycje działają. Z tego co mi wiadomo działa to również w NetBeans.