Edytor HTML5 i CSS3

Jaki edytor (darmowy najlepiej) który poprawia składnie dla html5 i css3 polecilibyście?

Idealny byłby z polskim interfejsem.

Automatyczne poprawianie składni? Ja nie znam i nie wiem, czy jest taki program/edytor. A jak jest, to czy warto z takiej możliwości korzystać.

Co innego edytory z kolorowaniem składni oraz programy (wtyczki) sprawdzające poprawność kodu HTML/CSS.

Jest taki, np. HateML, przyzwyczaiłem się do tego i dlatego szukam podobnego. A czy to przydatne?? Bardzo, czasem głupia literówka sprawia że coś na stronie nie działa i mimo ze patrzysz na arkusz czy kod enty raz wydaje ci się dobrze a tu przestawianie 2 literek burzy porządek na stronie.

Skoro można sobie ułatwiać życie to czemu tego nie robić?

Żeby nie było niedomówień nie o poprawianie tylko podkreślanie błędów w znacznikach mi chodzi. Myślę ze wiecie o co chodzi i bez wyoślania.

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale chodzi Ci o walidiator HTML ? http://validator.w3.org/

Nie, nikt z as nie używał HateML??

Ten program jak np zamiast background wpiszę backgroung to mi to podkreśli na czerwono. Bardzo wygodne ale niestety HTML5 ani css3 nie obsługuje.

ale skoro nie znacie takich funkcji to i programa nie polecicie. trudno, po testuje te z serwera.

Może jest to przydatne dla osób z dysgrafią/dysortografią, ale jak widać programy z taką funkcjonalnością są mało popularne (bo i zapotrzebowanie jest zapewne znikome).

Dodane 27.10.2011 (Cz) 21:13

A literówki w kodzie można łatwo (wizualnie) wyłapać w edytorach kolorujących składnię (jak np. Notepad++).

i tak i nie, program pokazuje więcej niż tylko źle wpisane znaczniki, także np wartości podkreśla gdy zapomnimy dwukropka itp, ale nie to jest najważniejsze, chodzi mi o program który wspiera HTML5 i CSS3, czytałem opisy w programach ale zazwyczaj nie jest to jasno napisane, może by tak dodać do opisów w dziale pliki, moim zdaniem przydatne

zostało chyba po testować samemu

Programem który podkreśla błędy semantyki w dokumencie jest np NetBeans. Nie wiem jak jest z HTML 5 i CSS3 ale jeśli nie posiada w obecnym releasie to w kolejnym zapewne będzie miał.

Co prawda używanie tego programu tylko do html + css to jak użyawnie armaty do zabicia myszy, ale też się da.

Przypuszczam że Visual Studio również posiada lub będzie posiadał w najbliższym czasie intelli sense wzbogacone o specyfikację wymienionych technologii. To narzędzie również do 'lekkich" nie należy.

Przynajmniej jeden post z odpowiedzią na pytanie. Dziękuje.

polecam Aptana Studio

j.w. - aptana i netbeans :slight_smile:

Już po nazwach widzę ze wersji PL to to chyba nie ma, ale to zawsze jakiś trop. DZ

Bez znajomości podstaw angielskiego to nie będziesz miał łatwego życia przy zabawie z tworzeniem stron… proponuję na zaś się podszkolić :slight_smile: nawet samo korzystanie z anglojęzycznych programów czy czytanie/oglądanie anglojęzycznych tutoriali pomaga :slight_smile:

ja zamiast w firmie dokupować licencje na drima nowego proponuje przesiadkę właśnie na aptane z drima cs3. sam używam i jestem bardzo zadowolony. ew. polecam vim’a :slight_smile: