Edytor i kompilator w jednym lecz dla kilku języków

Witajcie. mam pytanie odnośnie oprogramowania. Czy istnieje jakiś program, który skupiałby w jednym miejscu możliwość pisania w rożnych językach z jednoczesna możliwością kompilowania. Przypuśćmy, ze chciałbym coś w Javie, uruchamiam, pisze i kompiluję, za moment chce coś w C, pisze, kompiluję itd. a wszystko z poziomu jednego edytora, aplikacji. Oczywiście rozumiem, ze zapewne musiałbym doinstalować kompilatory - to z pewnością. Jednak czy jest jakiś program, gdzie mogę te wszystkie kompilatory “podpiąć” np. w opcjach i ewentualnie potem tylko wybrać kompilator z listy?

Może Eclipse czy mniej polecany NetBeans, gdzie można rozszerzać ich funkcjonalność za pomocą wtyczek?

Słowo klucz - IDE.

Poza tym do wielu lżejszych edytorków (typu Geany, Sublime Text 2, prawdopodobnie Kate i Komodo Edit) można podpiąć kompilatory. W sensie, że jednym klawiszem uruchomią wybrane polecenie w linii komend.

Frankfurterium , no i o coś takiego mi chodziło. Tylko nie wiem czy można np. do Geany podpiąć więcej niż jedne kompilator. Można?