Edytor obiektów zasady grup - ciągle coś nie działa

Witam,

mam problem który można opisać w następujących etapach:

  1. Zauważyłam że na jednym z moich komputerów podłączonych do routera

transfer plików ściąganych z internetu jest praktycznie zerowy podczas

gdy na innych jest prawidłowy (w okolicach 30KB/s)

  1. Przeszukałam sieć w celu znalezienia rozwiązania i postanowiłam

zastosować radę:

"W tym celu z menu Start wybieramy Uruchom i

wpisujemy polecenie gpedit.msc. Uruchamiamy w ten sposób narzędzie Zasady grupy. W gałęzi Konfiguracja komputera rozwijamy Szablony administracyjne - Sieć - Harmonogram pakietów QoS.

W prawej części okna zaznaczamy opcję Ogranicz rezerwowalną przepustowość i z jego menu podręcznego wybieramy polecenie Właściwości. Teraz zaznaczamy pole Włączone i określamy limit przepustowości - proponuję 0%. Zatwierdzamy zmiany przyciskiem OK i restartujemy komputer"

  • po próbie zastosowania otrzymałam komunikat “Nie można zainicjować przystawki, Nazwa: Edytor obiektów zasady grup,…”
  1. Szukałam rozwiazania które naprawi tą przystawkę, ale wpis do rejestru postaci:

"Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{8FC0B734-A0E1-11D1-A7D3-0000F87571E3}]

@=“Edytor obiektów zasad grupy”

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{8FC0B734-A0E1-11D1-A7D3-0000F87571E3}\InProcServer32]

@=hex(2):25,53,79,73,74,65,6d,52,6f,6f,74,25,5c,53,79,73,74,65,6d,33,32,5c,47,\

50,45,64,69,74,2e,64,6c,6c,00

“ThreadingModel”=“Apartment”

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID{8FC0B734-A0E1-11D1-A7D3-0000F87571E3}]

@=“Edytor obiektów zasad grupy”

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID{8FC0B734-A0E1-11D1-A7D3-0000F87571E3}\InProcServer32]

@=hex(2):25,53,79,73,74,65,6d,52,6f,6f,74,25,5c,53,79,73,74,65,6d,33,32,5c,47,\

50,45,64,69,74,2e,64,6c,6c,00

“ThreadingModel”=“Apartment”

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MMC\SnapIns{8FC0B734-A0E1-11D1-A7D3-0000F87571E3}]

“NameString”=“Edytor obiektów zasad grupy”

“NameStringIndirect”="@xpsp2res.dll,-700"

“About”="{0FDE5092-AA2A-11D1-A7D4-0000F87571E3}"

niestety nie pomógł.

I stąd moje pytanie - co mam zrobić żeby a) naprawiony został edytor zasad grupy, b) poprawiło się działanie łacza

P.S. Mam nadzieje że komuś zechce się to przeczytać :wink: Dodam tylko że mam system XP Professional, a komputer o którym mowa został trzy dni temu postawiony od podstaw (format dysków i ponowna instalacja systemu operacyjnego)

Witam,

niestety nie jestem Ci w stanie pomóc, jednak może z czasem coś wyjdzie.

Do tego nie do końca wiadomo, czego już dokonałaś, jednak po kolei.

Po pierwsze spróbuj tego:

http://support.microsoft.com/kb/297064/pl

Po drugie szkoda, że nie podałaś CLSID.

Pewnie jest on przywiązany na stałe, ale zawsze to jakaś furtka więcej.

Byłam na stronce którą podałeś - nie mogę zrobić tego co jest tam napisane bo po uruchomieniu mmc->Plik->Dodaj/Usuń przystawkę kiedy naciskam Dodaj i wyświetla mi się lista przystawek do zainstalowania to nie można wybrać przystawki Edytor obiektów zasad grup (nie ma ikonki koło nazwy, nie podany jest dostawca, a po próbie kliknięcia wyskakuje błąd który wcześniej opisywałam, tzn. “Nie można zainicjować przystawki…”) - w związku z czym ponieważ nie mogę wybrać tej przystawki to nie mogę jej też usunąć :frowning:

Nie wiem co to jest CLSID ani tym bardziej czy jest przywiązany :oops:

Byłabym wdzięczna za dalsze propozycje…

Witam ponownie,

no tak, dałem ciała, ta porada jest dla Win2000 :wink: .

Tam pewnie jest to inaczej zrobione.

http://www.computerhope.com/jargon/c/clsid.htm

W skrócie, to ten numerek, który wyskakuje w komunikacie.

W podanym wcześniej linku tak przynajmniej pokazana jest składnia tego błędu.

Jak wyskoczy, to spisz dokładnie numerek i pod tym kątem będziemy szukać dalej.

A próbowałaś dodać przystawkę Zasady grupy (na samym dole pewnie będzie)?

Sprawdziłam ten numer, to 8FC0B734-A0E1-11D1-A7D3-0000F87571E3.

Zauważyłam że przy pozycji Wynikowy zestaw zasad też nie ma ikony i dostawcy a pozycji Zasady grupy w ogóle nie ma na liście… :shock:

Witam,

heh, niestety moje języki inne niż angielski są do bani, więc mam problemy, ale spróbuj tak:

  1. prawy na Mój komputer->Właściwości;

  2. zakładka Zaawansowane->Zmienne środowiskowe;

  3. w Zmienne systemowe kliknąć dwa razy zmienną PATH ( TERAZ WAŻNE , więc bez pośpiechu);

  4. dopisać %SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\system32\WBEM

ale jeżeli masz któreś z nich (a pewnie masz, to nie tykać, tylko dodać to, co brakuje, czyli pewnie ;%SystemRoot%\system32\WBEM);

  1. kliknąć OK i jeszcze raz OK.

Powiedzieć mi, że działa, bo pomysły mi się kończą :lol: .

Źródło: http://support.microsoft.com/?kbid=826282

Nie miałam żadnej z tych zmiennych więc wszystkie dodałam. Po restarcie komputera problem rozwiązał się ale niestety tylko częściowo. Na liście przystawek obok pozycji Edytor obiektów zasad grup oraz Wynikowy zestaw zasad pojawiły się ikonki i dostawcy, ale nadal nie można dodać Edytora obiektów zasad grup - pojawia się ten sam komunikat o niemożliwości zainicjowania przystawki. Na liście nadal też nie ma pozycji Zasady grupy :frowning:

Czy nie pozostaje mi nic innego niż przeinstalowanie systemu? A może powinnam odpuścić próbę naprawienia tych Zasad grupy (w końcu aż do dzisiaj nawet nie wiedziałam że istnieją :stuck_out_tongue: ) i skupic się na próbie poprawy transferu łącza internetowego?

Witam,

no toś mnie podłamała :slight_smile: .

Spróbuj jeszcze Start->Uruchom->regsvr32 gpedit.dll .

Jak sypnie coś o błędach, to spróbuj Start->Uruchom->sfc /scannow .

Jak nie, to może naprawa systemu.

Jak nie to google i hasło Snap-in failed to initialize Name: Group Policy i szukać dalej.

Start->Uruchom>sfc /scannow przeszukało wszystkie pliki po czym zakończyło się bez żadnego komunikatu - zakładam że to dobrze. Poszukałam w googlu tego co mi podałeś i skorzystałam z jedenej z porad, tzn. przegrania z płytki XP pliku framedyn.dl_. O dziwo zadziałało :slight_smile: Mogę się już dostać do Edytora obiektów zasad grup (chociaż pozycji Zasady grupy dalej nie ma na liście ;)), mogę więc użyć komendy gpedit.msc i zastosować rozwiązanie o którym pisałam w pierwszym poście. A teraz zła część wiadomości :wink: Nadal nie rozwiązało to mojego najbardziej pierwotnego problemu, tzn. niesamowitego spowolnienia transferu plików z internetu. Nadal jest on na poziomie 0.3 KB/s mimo że startuje z poziomu 10 KB/s. A w innych, tak samo skonfigurowanych komputerach podłączonych do mojego routera (D-Link 504T) wszystko jest w porządku…

Wiem że zajęłam Ci już dużo czasu, ale może mógłyś mi coś doradzić w tej kwestii? Przyznam że jak na razie nasza współpraca jest jak najbardziej owocna :slight_smile:

Witam,

Ale jaja, to zostawiłem na deser. Zuch Dziewczyna, aż miło czytać :slight_smile: .

Łącze dzieliłaś na routerze?

To chyba najlepsze rozwiązanie i na zdrowy rozsądek powinno dać zamierzony efekt,

więc ciężko mi coś powiedzieć.

Może warto spróbować jakiegoś programu?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=81654

UPDATE

Nie wiem, czy posiadasz instrukcję, jak coś, to można pociągnąć:

Instrukcja i FAQ do DSL-504T

Aha, i do poczytania ciekawy FAQ:

http://sierp.net/faq/#podzial_pasma

Ale nadal nie wiem, czy podzieliłaś łącze na routerze, czy nie, więc nie ma co gdybać.

Jeżeli ma on taką opcję, to sprawa jest nieco dziwna, że dzieje się to tak nierówno.

:slight_smile: Co do łącza to jest chyba automatycznie dzielone w ramach routera - wszystkie trzy komputery są do niego podłączone, żaden nie udostępnia połaczenia innym. Polaczenie internetowe to Neostrada 256. Przyznam że ten problem z transferem wydaje mi się absurdalny - nie wiem jaka jest różnica pomiędzy tym komputerem który działa tak wolno a pozostałymi dwoma :? Musi być w nim chyba jakieś ograniczenie programowe bo w menadżerze zadań w zakładce Sieci wykorzystanie połaczenia jest około 0.01% mimo że ściąga się coś na poziomie 0.2 KB/s. Zmieniłam ostatnio kartę sieciową w tym komputerze bo wbudowana przestała działać - testy przechodziła ale nie można się było do niej podłączyć dobrym (bo sprawdzanym na innym komputerze) kablem. Zmieniłam też na nowe (tak na wszelki wypadek ;)) końcówki kabla który przez ścianę łączy ten komputer z routerem. Wszystko na nic. Dalej ściąga się jak krew z nosa :? Sprawdzałam też ten kompter pod kontem wirusów itp ale nic nie ma (używam avasta i evido). Dodam że kiedyś (tzn. jakieś dwa tygodnie temu przed awarią routera po której router poszedł do serwisu a na wspomnianym komputerze używałam modemu dołączonego do neo) wszystko działało tak jak trzeba. Krótko mówiąc nie mam bladego pojęcia dlaczego to tak działa (a raczej nie działa ;)) Masz jakiś inny pomysł?

Witam,

Dzielone jest, ale chodzi mi o podział pasma.

Znaczy, aby każdy komp miał 256/3 ~= 85kb/s.

Tu może być problem.

Ja też nie :lol: .

A wyłączyłaś wbudowaną kartę w biosie?

Dwa na raz, czy ten Evido to jakiś skaner on-line?

Jak dwa, to zdecyduj się na jedne, lubią się gryźć takie programy.

Czy jak przełożysz wtyki w routerze, to efekt mulenia przechodzi na inny komputer,

czy pozostaje na tym samym?

Może to wina routera?

Ściągnąć instrukcję (link poprzednio podałem), sprawdzić,

czy pozwala dzielić pasmo (na 99% tak),

doczytać :twisted: , jak to się ustawia i modlić się :smiley: .

Do tego google i hasła

jak rozdzielić net na routerze

jak podzielić net na routerze

itp…

Jest sporo poradników mówiących, jak podzielić Neo na kilka kompów z rozdzieleniem pasma właśnie.

Powodzenia, jak coś to pisz, jak dziś chyba idę pokimać, ale rano się zjawię.

Znalazłam rozwiązanie - zainspirował mnie twój link http://sierp.net/faq/#podzial_pasma oraz fragment własnego posta który po przeczytaniu dał mi do myślenia :))

Witam,

Eh, te kobiety :lol: .

Łatwo mnie w pole wyprowadziłaś stwierdzeniem, że dobry jest.

Z drugiej jednak strony ciekawe jest to:

Skoro kabel był dobry, karta wymieniona, to co nie działało?

Nie ważne, to przeszłość, gratuluję więc rozwiązania problemu.

Testy przechodziła wbudowana karta i to do niej podłączany był dobry (ten zapasowy) kabel. A potem zdecydowałam się na kupno nowej karty sieciowej i do niej podłaczyłam ten sam dobry kabel - wszystko działało więc wpięłam kabel który miałam w ścianie. Reklamacje mojej siostry mojawiły się dwa dni później więc zdążyłam już zapomnieć o kolejności testów i kiedy zobaczyłam że nie ma tych Zasad grup to nawet nie pomyślałam że może to być tak banalna rzecz jak kabel :oops: Ale przynajmniej wyszły na jaw problemy z tymi Zasadami grup :wink: Jeszcze raz dziękuję za pomoc :smiley: